З 1 січня в Україні набули чинності низка законів та новацій

У цьому році відбудеться зростання мінімальної заробітної плати на 450 гривень, підвищення зарплат і пенсій "окремим категоріям" громадян, субсидії почнуть видавати "живими грошима", вступлять в силу нові тарифи «Укрпошти».
 
З 1 січня 2019 року мінімальну заробітну плату в Україні збільшено на 12% - з 3723 до 4173 грн.
 
Про це йдеться у законі про держбюджет на 2019 рік, оприлюдненому на сайті Верховної Ради.
 
При цьому середньомісячна зарплата у 2019 році має скласти 10129 грн і з урахуванням інфляції збільшитися на 6,9%.
 
З 1 січня 2019 року зросте й зарплата науково-педагогічних працівників на 20%. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів 18 грудня 2018 р.
 
Державним бюджетом-2019 встановлено на 30% збільшення заробітної плати військовим.
 
А от, середнє зростання заробітної плати працівників бюджетного сектору в 2019 році буде обмежене 9,4 відсотками. Український Уряд зобов'язався обмежити зростання заробітних плат державним службовцям у 2019 році в рамках консолідації бюджетних видатків на безпеку та інфраструктуру. Про це йдеться в меморандумі між Україною і МВФ.
 
Запрацює монетизація субсидій. Про це йдеться у постанові Уряду, від 27 грудня 2018 р. № 1176.
 
Так, із 1 січня субсидії монетизують тим, хто вперше звернеться по них.
 
Крім того, з 1 травня призначення субсидії домогосподарствам, які вже оформили її на опалювальний сезон 2018/19 року, здіснюватиметься лише після подання нових заяви і декларації, в яких необхідно зазначити номер мобільного телефону заявника.
 
З нового року зміниться вартість деяких послуг "Укрпошти". Зокрема  знизять оціночну вартість доставки посилок з 1,2% (але не менше 3 грн) до 1% (не менше 1 грн). Докладніше тарифи «Укрпошти» можна переглянути тут:
 
У Держслужбі зайнятості запровадять інститут "кар’єрного радника", згідно з прийнятим урядом новим "Порядком реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу".
 
Про це йдеться в постанові  Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 р. № 792.
 
Облік осіб буде проводити центр зайнятості незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування таких осіб.
 
Згідно із законом "Про ринок електричної енергії", від 1 січня 2019 року за електрику треба буде платити двом компаніям - тим, що її розподіляють, і тим, що постачають, повідомляє ВВС
 
Договір споживача з оператором розподілу стосуватиметься переважно технічних параметрів потужності, напруги електричних мереж, підключення і відключення від послуги. Договір з постачання стосуватиметься купівлі-продажу електрики, як товару.
 
Проте перші платіжки із розділеною платою за електрику з окремими рядками за послуги розподілу і за послуги постачання електроенергії - споживачі отримають у лютому.
 
З 1 січня почне діяти нова соціальна програма - "муніципальна няня".
 
За цією програмою батьки отримуватимуть відшкодування плати за послуги догляду за дитиною до 3 років у розмірі прожиткового мінімуму на дітей до 6 років. З 1 січня цей прожитковий мінімум становитиме 1626 грн, а до кінця 2019 року зросте до 1779 грн.
 
Для того, щоб отримати гроші від держави, батьки мають самі обрати няню, укласти з нею угоду про офіційне працевлаштування, а на кінець року надати документи на відшкодування.
Всі новини