На Аскольдовій Могилі український цвіт…

102 роки тому, 29 січня 1918 року, українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності України.
Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.
 Минуло майже сто років, а ми ізнову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв.
Сьогодні томашпільчани  вшанували пам’ять молодих патріотів, що віддали своє життя за Україну у Битві під Крутами. На центральній площі селища біля меморіального знаку «Борцям за свободу і незалежність України» відбулось покладання вінків та квітів, в якому взяли участь голова РДА Олександр Закорченний, голова районної ради Дмитро Коритчук, представники трудових колективів,  небайдужа громадськість. 
Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо. Тих, хто поповнили український національний пантеон на сьогодні, напевно, вистачить для виховання патріотизму на сотні років уперед, а крутянці в цьому пантеоні посідають особливе місце – вони одні з перших віддали свої життя за новопроголошену Українську державу.
 
 
 
 
 
Всі новини