Встановлення молокомату в Томашпільській школі - гімназії

Одним із головних факторів оптимального росту та розвитку дитини, а також підтримання її здоров’я є харчування, що відіграє позитивну роль у профілактиці та лікуванні багатьох захворювань. На сьогодні приблизно 3 млрд.  людей, тобто практично половина населення земної кулі, страждає від неповноцінного харчування – як від надлишкового, так і недостатнього.
Відомо, що, крім підтримання рівноваги в обмінних процесах організму, повноцінне забезпечення потреби в мінералах та вітамінах є одним із факторів зниження ризику розвитку певних захворювань, тобто є їх додатковою профілактикою. 
Нині ж педіатрами України точно визначено, що харчування майже 80% здорових дітей є недостатньо збалансованим із вираженим дефіцитом кальцію. Захворювання, пов’язане із цією проблемою називають гіпокальмією та до цього часу на вирішення цього  питання майже ніхто не звертав уваги  та й досліджувати його вдавалося небагатьом – це досить дороговартісний  і довготривалий процес.
Ці перешкоди зовсім нещодавно легко і просто здолала ТСН відомого українського каналу 1+1, ще перед новоріччям запустивши унікальний соціальний експеримент у школах України. Журналісти завітали до Львова, знайшли один клас, діти якого здали б потрібні аналізи. Потім учасники мають пити молоко протягом тривалого часу та знову пройти обстеження. Знайшлися і люди, які, задля експерименту, купили фінський молокомат. Результати перевірки вразили – лише у двох дівчат з 18 не виявлено жодних порушень у розвитку кісток. 
І ось учора знімальна група у складі журналістки 1+1 Галини Сергєєвої та оператора Адрія Вєтошкіна завітали на наше рідне Томашпілля та продовжили вивчати уже наскільки здорові діти Томашпільської школи-гімназії. На експеримент відважилися п’ятикласники, найсміливішими виявилися 13 діток, які здали  кров на дослідження. 
Обов’язковою умовою експерименту є ще й проміжні дослідження, які час від часу в процесі споживання учнями молока, будуть проводитися медиками.  Усі зразки детально проаналізують у медичній лабораторії Сінево, регіональний керівник якої у місті Вінниці, Сергій Володимирович Коваленко, увесь час був присутній під час шкільного телевізійного дослідження, наголошував на безоплатній основі таких лабораторних досліджень дітей. Ну, а поки дані медичних досліджень аналізуються, експеримент підходить до наступної фази, такої важливої і необхідної -  появи в школі молокомату. Таке нове, сучасне  і незрозуміле для багатьох слово. Це всього навсього спеціальний торговий автомат по розливу молока, який уже став звичною справою у  школах Фінляндії, Швеції, Чехії, Британії, де діти кожного дня п’ють молоко. 
Натомість українські діти позбавлені можливості отримувати життєво важливі мікроелементи, які є у звичайному молоці. Цю проблему і вирішують за допомогою встановлення в школах молокоматів, один із яких незабаром і з’явиться в Томашпільській школі-гімназії. 
Унікальність цього проекту полягає ще й в тому, що серед усіх шкіл Вінницької області наша Томашпільська школа є пілотною в цьому експерименті та другою по Україні після львівської школи. А завдячувати цьому потрібно ідейному натхненнику цього проекту, депутату Вінницької обласної  ради Ларисі Миколаївні Білозір. Завдяки спонсорській підтримці фонду, який вона очолює, вдалося придбати такий дорого вартісний та необхідний для дітей-школярів спеціальний молокомат. 
Поки що в Томашпільській школі на такий соціальний експеримент офіційно зважилися лишень півтори сотні дітей початкових класів за згодою батьків. Та як запевняє, директор школи Павло Антонишин, зацікавилися майже всі, їх ствердна відповідь це лише питання часу. Такий час уже настав для п’ятикласників, а точніше учнів 5-А класу, в якому у встановлять спеціальний  молокомат, тільки-но він прибуде до школи. На меті у організаторів проекту – забезпечити усіх учнів школи щодень необхідною  нормою молока. А це як зазначає, депутат обласної ради Лариса Білозір , так і адміністрація школи з нею цілком згодна, можливо втілити і в рамках шкільної їдальні. І тоді склянка молока щодень стане не просто звичним меню для школярів, а фундаментом для зміцнення підростаючого організму, та в цілому здоров’я українців у майбутньому. 
 
Євгенія Шульган
РКП "Редакція газети і радіомовлення "Томашпільський вісник"
 
 
 
 
 
 
 
Всі новини