ПОДАТКОВА ІНФОРМУЄ:

Податок на нерухоме майно
 
Фізичні особи, що мають у власності нерухомість, до 1 липня ц.р. мали отримати від фіскальних органів податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. 
Податок нараховується за 2016 рік за нормами оподаткування, що встановлені у 2016 році рішеннями сільських, селищних, міських рад, залежно від місця розташування та типів об'єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 2 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування. 
Нагадаємо, що база оподаткування об'єктів житлової та нежитлової нерухомості, обчислюється на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. 
При цьому для фізичних осіб оподатковувані квадратні метри зменшуються: для квартир - на 60 кв. метрів; для житлових будинків - на 120 кв. метрів; для різних типів об'єктів житлової нерухомості - на 180 кв. метрів. 
Проте, ці пільги не застосовуються, якщо площа об'єктів перевищує п'ятикратний розмір неоподатковуваної площі, тобто для квартир 300 кв. м., для будинків 600 кв. м. (для різних типів 900 кв. м.). 
Також не пільгуються об’єкти, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності). 
Крім того, додаткові пільги можуть встановлювати органи місцевого самоврядування, виходячи з їх майнового стану та рівня доходів громадян. 
Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до місцевих податкових інспекцій для проведення звірки даних щодо об'єктів нерухомості, їх площі, права на користування пільгою, розміру ставки податку та нарахованої суми податку. 
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, проводиться перерахунок.   
Сплатити податок платник повинен до місцевого бюджету за місцем розташування об'єктів оподаткування протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення,  тобто не пізніше 28 серпня. У разі, якщо прийшла квитанція про сплату податку на квартиру, яку, наприклад, вже продали, або ж, якщо квитанція не прийшла, але за законом нерухомість повинна обкладатися податком, потрібно звернутися до місцевого відділення фіскальної служби.
За несвоєчасну сплату  застосовується штраф від 10 до 20 відсотків суми податкового боргу, а також пеня.
Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 - для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тис. грн.
 
 
Сектор організації роботи
Могилів-Подільської ОДПІ 
ГУ ДФС у Вінницькій області
 
 
 
 
Всі новини