Щодо невикористаних сум житлових субсидій та повернення їх до бюджету

У зв’язку з численними зверненнями громадян щодо розрахунку підприємствами – надавачами  житлово-комунальних послуг невикористаних сум житлових субсидій та повернення їх до бюджету, у зв’язку із запровадженням механізму виплати житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі,   повідомляємо.
Відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (зі змінами) в редакції, яка діяла до 1 травня 2019 року (далі Положення), житлові  субсидії на оплату житлово-комунальних послуг до грудня 2018р./січня 2019р. включно надавалися громадянам не у грошовій формі за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам шляхом перерахування коштів на рахунки надавачів послуг.
Пунктом 18 Положення було передбачено, що сума житлових субсидій, яка надається не у грошовій формі та не використана домогосподарством унаслідок економного споживання послуг, зараховується виконавцем комунальної послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено житлову субсидію, як оплата таких послуг.
Виконавець комунальної послуги був зобов’язаний щомісяця зазначати у платіжних документах одержувачів житлової субсидії суму переплати.
Після закінчкення опалювального сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, має повернутися виконавцем комунальних послуг до державного бюджету з- урахуванням вищезазначених норм на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Механізм розрахунку та повернення до бюджету невикористаних сум субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг визначено Порядком розрахунку та повернення до бюджету невикористаних  сум  субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг, затвердженим  постановою Кабінету Міністрів України від 23.08.2016 року № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг » (зі змінами).
У 2019 році надавачі послуг мають проводити розрахунок  загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, і яка повертається до державного бюджету, за період отримання житлової субсидії з жовтня 2018 року по грудень 2018 р. / січень 2019 р., якщо станом на 01.05.2019 року  обліковується переплата за послугу.
Таким чином, громадяни, на особовий рахунках в підприємств-надавачів комунальних послуг яких станом на 01.01.2019р. / 01.02.2019р.  була наявна переплата у вигляді зекономлених сум субсидій за попередні періоди  мали право скористатися нею протягом лютого-квітня 2019 року, зменшуючи за рахунок неї розмір фактичної суми сплати за спожиті комунальні послуги.
Зазначаємо, наразі Порядок є дійсний і залишається таким до моменту внесення відповідних законодавчих змін і скасування постанови Кабінету Міністрів України від 23.08.2019 р. № 534 «Деякі питання надання субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг », проте стосується він виключно житлової субсидії, яка надається громадянам не у грошовій формі.
 
Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації
 
Всі новини