Діяльність Ямпільського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Вінницькій області по статутних напрямках за 2018 рік

Фонд соціального страхування України реалізує державну політику у сферах соціального страхування в зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Фонд здійснює соціальний захист застрахованих осіб, тих хто працює на виробництві, в установах, організаціях, проводить підприємницьку чи незалежну професійну діяльність та сплачує єдиний соціальний внесок.
Послугами Фонду на Вінниччині в 2018 році скористались близько 80 тисяч осіб на загальну суму 468,2 млн. грн.
В 2018 році в області сталося 205 нещасних випадків, з них 9 – смертельних та 4 випадки професійного захворювання. Ямпільським відділенням управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України  у Вінницькій області зареєстровано 10 нещасних випадків, в т.ч. на території Томашпільського району – 2.    
Якщо коротко проаналізувати травматизм на виробництві, то найчастіше  за видом події – це падіння потерпілого, ушкодження внаслідок контакту з тваринами, ДТП.
Щодо причин нещасних випадків, то на першому місці – невиконання потерпілим інструкції з охорони праці, незадовільний технічний стан виробничих об’єктів, будівель, споруд, засобів виробництва, транспортних засобів.
Станом на 1 січня 2019 року на обліку у Ямпільському відділенні перебувають 115 потерпілих та 10 утриманців, які проживають на території Томашпільського району, з них інвалідів І групи – 5 чол., інвалідів ІІ групи – 13 чол., інвалідів ІІІ групи – 68 чол., 29 потерпілих, яким не встановлено групу інвалідності. Усі вони в повному обсязі  отримують належні страхові виплати, також медичну та соціальну реабілітацію, визначену довідкою МСЕК. 
За   2018 рік  здійснено виплат потерпілим внаслідок нещасного випадку жителям Томашпільського району, які перебувають на обліку у відділенні на суму  3155,0 тис. грн., в т. ч: допомога в зв’язку з тимчасовою непрацездатністю до відновлення працездатності  або встановлення інвалідності – 2,9 тис. грн., одноразова допомога  потерпілому  в разі стійкої  втрати професійної працездатності – 13,5 тис. грн., щомісячна грошова сума в разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує  відповідну частину втраченого заробітку потерпілого – 3012,3 тис. грн.,  щомісячні  страхові  виплати  особам,  які мають на це право в разі втрати годувальника – 126,3 тис. грн. 
Витрати на медичну, професійну та соціальну реабілітацію за 2018 рік складають  202,3тис. грн., в т.ч. виплата на постійний сторонній догляд – 60,9 тис. грн., виплата на побутове обслуговування – 94,3 тис. грн., компенсація виплат на бензин – 1,9тис. грн. Протезами та протезними виробами забезпечено 5 потерпілих  на суму  18,3 тис. грн., путівками на санаторно-курортне лікування забезпечено 2 осіб з інвалідністю з оплатою проїзду до місця лікування на суму 26,9 тис. грн. 
Протягом 2018 року Ямпільським відділенням, згідно заяв-розрахунків поданих страхувальниками Томашпільського району, для виплати матеріального забезпечення застрахованим особам профінансовано 4 304,6тис. грн., в т.ч. – допомога по тимчасовій непрацездатності – 2 476,1тис. грн., допомога по вагітності та пологах – 1 783,4тис. грн., допомога на поховання – 45,1тис. грн., оплата лікування   в   реабілітаційному   відділенні   санаторно - курортного   закладу після перенесеного захворювання – 68,0 тис. грн. Лікуванням в реабілітаційних  відділеннях санаторно-курортних закладах після перенесених захворювань в 2018 році забезпечено 5 застрахованих осіб.
           
Начальник Ямпільського відділення управління
ВД ФСС України у Вінницькій області                                 
Є.Волошина                
 
Всі новини