Європа не визнає анексію Криму, не змириться з актами насильства в Азовському морі та не відмовиться від санкцій проти агресора, – зустріч Прем’єр-міністра України та Президента Європейської Ради

Європейський Союз є послідовним у невизнанні анексії Криму, не змириться з актами насильства в Азовському морі та не відмовиться від політики санкцій – допоки Російська Федерація не виконає свої зобов’язання щодо визнання і виконання норм міжнародного права. Про це йшлося під час зустрічі Президента Європейської Ради Дональда Туска з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом.
 
Зустріч відбулася одразу після засідання Верховної Ради, присвяченого п’ятій річниці початку агресії Росії проти України. Дональд Туск брав участь у засіданні. І з трибуни українського Парламенту, і в Будинку Уряду він запевнив, що немає Європи без України. А той урок мужності та відданості справжнім демократичним цінностям, який українці дали п’ять років тому, змінив усіх.
 
Співрозмовники визнали, що сьогодні Україна все ще перебуває в умовах агресії. Росія продовжує постачати зброю та техніку через тимчасово неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, умови «різдвяного» перемир’я постійно порушуються. Проте звільнення Донбасу може відбуватися виключно політико-дипломатичними засобами. І тут розгортання на Донбасі миротворчої місії ООН є важливим елементом.
 
«Ми також вдячні ЄС за направлення спеціальної місії до Приазов’я наприкінці січня поточного року. Впевнений, що результатами візиту місії стане реалізація нових проектів за багатьма напрямками», – сказав Володимир Гройсман.
 
Глава Уряду запевнив Президента Європейської Ради у незмінності курсу реформ – попри зовнішні загрози та попри майбутні вибори. Фундаментальними для України вже стали зміни у системі управління державою та децентралізація, схвалення необхідного законодавства для запуску Вищого антикорупційного суду, економічні перетворення та активне впровадження положень Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. На часі – глибока інтеграція з європейським енергетичним та цифровим простором, збереження транзитної ролі України, у тому числі в контексті постачання газу.
 
«Нашими спільними завданнями є подальше сприяння взаємній торгівлі, усунення нетарифних бар’єрів та спрощення митних процедур, а також поглиблення діалогу у сфері юстиції, свободи та безпеки. Важливою тут бачимо співпрацю в галузі інтегрованого управління кордонами, кібербезпеки, протидії гібридним загрозам, реагування на дезінформацію та втручання у вибори», – сказав Володимир Гройсман.
 
Всі новини