Могилів-Подільська місцева прокуратура повідомляє:

Могилів-Подільською місцевою прокуратурою, під юрисдикцію якої перебуває також Томашпільський район упродовж 2016 року вжито ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності запобігання та протидії злочинності та корупції, та забезпечення належної роботи прокуратури та районного відділення поліції.

Упродовж минулого року спільно з правоохоронними органами району проведено 2 координаційні наради.

На зазначені наради запрошувались представники влади та місцевого самоврядування.

За результатами проведених нарад ухвалені спільні узгодженні заходи спрямовані на боротьбу із злочинністю та корупцією.

Реалізація даних узгоджених заходів певною мірою сприяла зміцненню законності на території нашого району.

Зокрема,  рівень кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення у 2016 році склав 83, що є меншим ніж у 2015 році – 94, та меншим від середньообласного (103).

Відсоток розкриття злочинів складає 50% та є вищим від середньообласного – 41%.

Відсоток розкриття кримінальних правопорушень минулих років складає 4% (по області 3%).

Зменшиласькількість тяжких злочинів з 119 до 93 (по області ріст на 21%) та злочинів невеликої тяжкості з 104 до 78, однак збільшилась кількість злочинів середньої тяжкості з 93 до 108.

Вдалось на 18% зменшити кількість злочинів проти життя та здоров’я особи з 66 до 54 та зменшилась кількість злочинів проти громадської безпеки з 5 до 4 (по області ріст на 25%).

Вперше за декілька років вжитими спільними заходами правоохоронних органів району вдалось зменшити кількість скоєних злочинів проти власності з 190 до 183, в тому числі крадіжок з 164 до 147 тапроти безпеки дорожнього руху з 18 до 10 (по області ріст на 17%). 

Зменшилась кількість злочинів учинених неповнолітніми з 15 до 13, групою осіб з 14 до 10, у стані алкогольного сп’яніння з 46 до 28.

Проте, на фоні вищевказаних позитивних тенденцій, через ряд як об’єктивних так і суб’єктивних факторів у минулому році в нас відбувся ріст злочинів учинених раніше судимими особами з 8 до 16, хуліганств з 1 до 2, злочинівпроти довкілля з 2 до 4, зґвалтувань з 0 до 2.

Окремим рядком необхідно зупинитись на рості вчинених шахрайств, яких у минулому році скоєно21 проти13 – у 2015 році. Незважаючи на те, що і відділенням поліції і прокуратурою неодноразово здійснювались з даного приводу виступи в засобах масової інформації, інформувалось населення про способи вчинення шахрайств, як їм запобігти та не стати їх жертвою, однак це не дало належного результату. Тому в 2017 році знов необхідно посилити профілактику скоєння цих злочинів, не лише правоохоронними органами, а й органами влади та місцевого самоврядування, яким також необхідно проводити роз’яснювальну роботу серед  жителів відповіднихтериторіальних громад та працівників.

Незважаючи на виявлення в минулому році відділом поліції значної кількості фактів вирощування маку, конопель та незаконного зберігання наркотичних засобів, проте не задокументовано жодного випадку незаконного збуту наркотичних речовин. І всі нарікання поліції про те, що в них ліквідовано відділ по боротьбі з незаконним обігом наркотиків є недоречним, оскільки вони зобов’язані виявляти та розслідувати всі категорії злочинів.

При цьому занепокоєння викликає ріст особливо тяжких злочинів з 5 у 2015 році до 6 у 2016, та злочинів середньої тяжкості з 93 до 108.

 

Далі хочу зупинитись на основних показниках роботи Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури.

Як відомо, відповідно до ст. 2 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру покладаються такі функції:

1) підтримання державного обвинувачення в суді;

2) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом;

3) нагляд за додержанням законів органами, що провадять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;

4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

В сфері нагляду за досудовим розслідуванням у формі процесуального керівництва прокурорами надано слідчим 75 письмових вказівок, скасовано 11 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень.

Упродовж 2016 року працівниками Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури до суду скеровано 108 обвинувальні акти у кримінальних провадженнях, у тому числі 15 – з угодами про примирення та 5 – з угодами про визнання винуватості. Також до суду направлено 3 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру.

У ході підтримання державного обвинувачення прокурорами Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури прийнято участь в 110 підготовчих судових засіданнях, 86 судових розглядах кримінальних проваджень в суді І-інстанції по суті, за результатами яких судами ухвалено 83 обвинувальні вироки.

У сфері представництва інтересів держави в суді працівниками відділу в поточному році до суду заявлено 5 позовів на загальну суму 297160 грн., які розглянуті та задоволені в повному обсязі.

Упродовж поточного року реально виконано рішень суду, ухвалених за позовами прокурорів, в тому числі минулих років на загальну суму 616 тис. грн.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян,  упродовж 2016  року Томашпільським   відділом  Могилів-Подільської   місцевої  прокуратури внесено  4   вказівки,   із  них  2  до  Томашпільського   районного    сектору  кримінально-виконавчої   інспекції  УДПтС  України   у   Вінницькій  області, 1 – до Томашпільського  районного  відділу   державної   виконавчої   служби  Головного  територіального  управління   юстиції  у  Вінницькій  області, 1 – до Томашпільського відділення  поліції Могилів-Подільського  відділу  поліції  ГУНП  у  Вінницькій області,  за  результатами   розгляду   зазначені  вказівки  задоволені,  2  посадових  осіб  притягнуто   до   дисциплінарної   відповідальності.

У сфері боротьби з корупцією прокуратурою у минулому році складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення депутатом однієї з сільських рад району,  який будучи суб'єктом, що здійснює заходи щодо запобігання і протидії корупції, під час розгляду заяв щодо надання для членів своєї родини у власність земельної ділянки,у порушення вимог ч.1 ст. 14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (що діяв на момент скоєння правопорушення) не вжив заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно не повідомили раду про наявність конфлікту інтересів, проголосував за рішення винесене сесією сільської ради в особистих майнових інтересах чим вчинив адміністративне корупційне правопорушення передбачене ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

За результатами судового розгляду протоколу про вчинення адміністративного правопорушення депутата визнано винними та призначено покарання у вигляді штрафу.

Крім того, внесено 8 подань про усунення порушень вимог фінансового контролю  за фактами недостовірностей у заповнених щорічних деклараціях.

Одним із важливих напрямів діяльності органів прокуратури є розгляд звернень громадян та проведення їх особистого прийому. Це питання постійно перебуває на контролі керівництва місцевої прокуратури.

      Протягом 2016 року до Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури надійшло 73 звернення від фізичних  та юридичних осіб, з них на особистому прийомі 25 звернень.

      По суті прокурорами розглянуто 54 звернення, 17- направлено за належністю у зв’язку із відсутністю повноважень прокуратури щодо розгляду питань, викладених у зверненнях. Повернуто заявникам або залишено без розгляду через невідповідність вимогам Закону України «Про звернення громадян»- 2 звернення. З вирішених по суті: 4 звернення задоволено і 9 звернень відхилено.

        Крім того, з вирішених по суті звернень: 15 стосувалися досудового розслідування; 1- з питань участі у кримінальному провадженні в суді; 4 звернення – з питань представництва інтересів держави в суді; решта – інші питання по яким надано роз’яснення.

        До Томашпільського відділу Могилів-Подільської місцевої прокуратури в 2016 році надійшов 1 запит на публічну інформацію. Даний запит стосувався проведення будівництва каптажу в с. Вербова Томашпільського району. За результатами розгляду запиту надано відповідну інформацію.

Всі новини