На Вінниччині відбулася підсумкова колегія управління фізичної культури та спорту

 
Сьогодні відбулося засідання колегії управління фізичної культури та спорту ОДА за підсумками роботи фізкультурно-спортивних організацій області у 2017 році та нагородження переможців і призерів рейтингів з олімпійських та не олімпійських видів спорту.
В роботі колегії взяли участь заступник голови ОДА Олександр Крученюк, голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту і туризму, духовності та історичної спадщини Людмила Станіславенко, начальник управління фізичної культури і спорту облдержадміністрації Сергій Чернявський, голова комітету по фізичній культурі і спорту Вінницької міської ради Сергій Краєвський, голова відділення Національного олімпійського комітету України Вінницької області – Павло Хникін, президент федерації хокею на траві України Юрій Кризський.
 
В залі також були присутні  представники спортивної галузі, обласної та міської влади, найкращі спортсмени області та їх тренери.
 
У вітальному слові Олександр Крученюк відзначив, що 2017 рік був не лише роком викликів, а й роком надзвичайних здобутків у тому числі і у спорті: «483 спортсмени з Вінниччини стали членами національної збірної. Вінничанами здобуто 97 медалей різного ґатунку в тому числі й на Олімпійських іграх. В першу чергу, це свідчить про високопрофесійний тренерський склад нашої області та високу підготовку спортсменів області. Крім того, за рахунок державного фонду регіонального розвитку та обласних програм було реалізовано безліч спортивних проектів у тому числі і в районах. Так, ми маємо чимало проблем, разом з тим, протягом двох останніх років  значно покращилася й матеріально технічна база у галузі спорту. І на цьому не варто зупинятися. Наші виклики полягають у створенні матеріально-спортивної бази для кожного спортсмена та кожного пріоритетного виду спорту. Це можливо зробити лише спільними зусиллями. Ми маємо за мету популяризувати не лише спорт, а й фізичну культуру задля для того, щоб наше підростаюче покоління було здоровим та стало взірцем для усіх наступних. Перш за все, я дякую вам, шановні спортсмени, за вашу силу волі до реалізації тих амбітних планів та завдань, які ви перед собою поставили. Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому. Кожен спортсмен має великий потенціал, і я вірю в те, що ви зможете його реалізувати».
 
У свою чергу, Людмила Станіславенко зазначила: «Щиро дякую усім за ті перемоги, які ви нам подарували та вітаю з тими, які ще у вас попереду. Я дякую вашим батькам та тренерам, які щоденно, маленькими кроками роблять усе задля того, аби ви були переможцями. Зі своєї сторони, як голова постійної комісії, запевняю, що усі важливі питання ми опрацьовуємо і разом з вами йдемо до тієї мети, яка у майбутньому потішить усіх нас. Низький вам уклін, Божого благословення вам та вашим родинам».
 
Про підсумки роботи фізкультурно-спортивних організацій області у 2017 році та завдання щодо розвитку фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи у 2018 році звітував начальник управління фізичної культури та спорту ОДА.
 
За словами Сергія Чернявського, в області забезпечено розвиток  98 видів спорту (32 – літніх олімпійських, 2– зимових олімпійських, 64 неолімпійських видів спорту) та 14 видів спорту інвалідів, що дало можливість до  занять видами спорту залучити 24106 осіб, що на 23 особи більше у порівнянні з 2016 роком. Літніми олімпійськими видами спорту займалися 19862 особи (+77), зимовими олімпійськими видами спорту – 113 осіб (-67), неолімпійськими – 3864 спортсмена (-7), видами спорту інвалідів – 267 спортсменів (+20).
 
Всіма видами фізкультурно-оздоровчої та спортивної роботи було охоплено 331779 (2016 рік – 269734, +62,1 тис.) осіб,  або 20,2% (2016 рік - 16,9%) від загальної кількості наявного населення Вінниччини. В області цей показний більший середнього в державі (до спортивної роботи залучено 24106  мешканців області). Збільшення кількості осіб залучених до занять ФКтаС відбулось у навчальних закладах усіх типів і форм власності, крім ВНЗ, а також осіб, що залучені до фізкультурно-оздоровчої роботи на підприємствах, в установах і організаціях та за місцем проживання населення.
 
До регулярних занять спортом було залучено 24106 осіб, що на 23 особи більше у порівнянні з 2016 роком. Літніми олімпійськими видами спорту займалися 19862 особи (+77), зимовими олімпійськими видами спорту – 113 осіб (-67), неолімпійськими – 3864 спортсмена (-7), видами спорту інвалідів – 267 спортсменів (+20). В спортивних клубах різних форм власності – 4235 осіб (+4).
 
За дорученням Мінмолодьспорту, при координації управління, федераціями з видів спорту у Вінниці та області проводилися чемпіонати України: з боксу, зі стрільби кульової, веслування на б/к, бадмінтону, веслувального слалому, боротьби греко-римської, баскетболу, волейболу, хокею на траві, спортивної акробатики, шахів та інших видів спорту (понад 40 змагань всеукраїнського і міжнародного рівнів).
 
 «У 2017 році за рахунок різних джерел фінансування збудовано 30 спортивних обʼєктів, в тому числі 14різнопрофільних спортивних майданчиків в м. Вінниця, 6 в Гайсинському районі (2 – зі штутним покриттям, 4 – з тренаженим обладнанням), 2 в Бершадському районі (стадіон та майданчик в с.Шляхова), 2 в Оратівському районі (майданчик з синтетичним покриттям в Оратівській ДЮСШ та майданчик з тренажерним обладнанням в місцевій ЗОШ), 2 в Могилів-Подільському (с. Немія -майданчик зі штучним покриттям та с.Сугаки), по одному в у Вінницькому (с. Сосонка – майданчик зі штучним покриттям), Крижопільському (с.Голубече - майданчик зі штучним покриттям), Чечельницькому (Ольгопіль - майданчик зі штучним покриттям), Погребищенському (Погребище - майданчик зі штучним покриттям), , Ямпільський район (Ямпіль - майданчик зі штучним покриттям), в Ладижин (майданчик зі штучним покриттям). У Вінницькій області упродовж 2017 року на розвиток спортивної бази з Державного фонду регіонального розвитку було виділено кошти на будівництво та реконструкцію 5 спортивних обʼєктів», - зазначив Сергій Чернявський. 
 
Також присутніх проінформували , що впродовж 2017 року дитячо-юнацькі спортивні школи профінансовані у розмірі 103373,3 тис. грн., що на 27,5% більше ніж у 2016 році. Від загальної суми фінансування спортивних шкіл, з обласного бюджету надходження склали – 29,4%, районних бюджетів – 33,9%, бюджетів міст – 35,2%, інших джерел – 1.5%. Коштами обласного бюджету для обласних шкіл придбано обладнання та інвентар на загальну суму 3654,7тис.грн., в тому числі сучасний катер, двигуни та човни (на суму 723,2 тис.грн.) для організації навчально-тренувального процесу та проведення змагань для обласної СДЮСШОР; приціл оптичний, частини і приладдя для велосипедів, весла до байдарки і каное, веслувальний тренажер, спортивний пістолет та гвинтівку, кульки пневматичні (на суму 1368,6 тис.грн.) для ВШВСМ; дві цифрові електронні установки, електронний тренажер гвинтівку та патрони для стрільби кульової КЗ ВО ДЮСШ стрільби; спортивна форма, кубки, медалі (281,7 тис.грн) управлінню ФКтаС ОДА та інше.
 
«Упродовж 2017 року вживались конкретні заходи щодо проведення регулярних багатоступеневих фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів у закладах дошкільної, загально-середньої, професійно-технічної освіти та вищої школи, проведення обласних  спортивно-масових заходів», - наголосив начальник управління фізичної культури та спорту ОДА.
 
У ході колегії, за досягнення високих спортивних результатів найкращих спортсменів області, переможців і призерів рейтингів з олімпійських та не олімпійських видів спорту було відзначено орденами «За заслуги», медалями, Почесними грамотами Кабінету Міністрів України, Грамотами обласної державної адміністрації та обласної Ради та цінними подарунками.
 
Окрім того визначено десятку кращих спортсменів і тренерів Вінниччини 2017:
 
Олег Царьков  - майстер спорту України Міжнародного класу, який на чемпіонаті Європи зі стрільби кульової посів друге місце в особистому заліку. Тренер - Лесків Леся.
 
Олена Колісніченко - майстер спорту України Міжнародного класу з легкої атлетики. Бронзова призерка контактного чемпіонату Європи на дистанції 400 метрів з бар’єрами. Тренер – Михайло Книш.
 
Джойс Коба - майстер спорту України Міжнародного класу з легкої атлетики, посіла 1 місце на Чемпіонаті Європи з легкої атлетики серед юніорів з естафетного бігу 4х400м з новим національним рекордом. Тренер - Володимир Прошин.
 
Павло Крепосняк – майстер спорту України, здобув бронзову нагороду на Чемпіонаті Європи з кульової стрільби з малокаліберної зброї. Тренер – Денис Мустафаєв.
 
Володимир Кушнір – на чемпіонаті Європи з боксу посів третє місце у категорії 75 кг. Тренер – Сергій Жураковський.
 
Денис Лахманов – чемпіон світу з веслування на байдарках, здобув перемогу на Чемпіонат світу з веслування на байдарках і каное. Тренер -  Сергій Бутенко
 
Світлана Тросюк -  сумоїстка, котра посіла перше місце на Х Всесвітніх іграх 2017, є заслуженою майстринею спорту України, нагороджена орденом За заслуги ІІІ ступеня. Тренер – Важа Даіаурі.
 
Марина Томляк – майстер спорту України Міжнародного класу, дворазова переможниця чемпіонату світу з кікбоксингу WPKA. Тренер – Валерій Довбня.
 
Олександр Марчук – заслужений майстер спорту України з радіоспорту, який посів перше місце на Кубку Світу та  два перших місця на Чемпіонаті Європи. Тренер - Сергій Зеленський.
 
Антон Слушний – майстер спорту міжнародного класу, дзюдоїст, займається греко-римською боротьбою, виборов третє місце на ХХІІІ літніх Дефлімпійських іграх з дзюдо. Тренер – Микола Костенко.
 
Всі новини