28 квітня в Україні відзначають День охорони праці

Управління праці та соціального захисту населення Томашпільської райдержадміністрації інформує, що згідно з Указом Президента України від 18.08.2006  N685/2006  щороку 28 квітня в Україні відзначають День охорони праці. Цього року темою Всесвітнього дня охорони праці - 2020 стала боротьба з пандемією смертельно небезпечної недуги, під девізом "ЗУПИНИМО ПАНДЕМІЮ: безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя.
З першими проявами "коронакризи"  стало зрозумілим, що перед усім українським суспілъством постав досі  нечуваний виклик, який вимагає особливих заходів та зусиль. 
11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила про пандемію через спалах коронавірусної інфекцїі. Тoгo ж дня постановою KMУ від 11.03.202O № 211 в Україні було запроваджено карантинні заходи,які в подальшому уряд подовжив і посилив.
Ухвалені на законодавчому рівні заходи спрямовані передусім на протидію поширенню коронавірусної інфекції та передбачають обмеження на проведения масових заходів, заборону діяльності закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інщих закладів соціально-культурної сфери, запровадження карантину в навчальних закладах ycix рівнів, обмеження функціонування громадського транспорту та пасажирських перевезень.
Щоб стримати поширення COVID-19 i зберегти життя та здоров’я людей, зазначені рішення, безумовно, були правильними та потрібними.  Але разом з тим, як наслідок їх впровадження, ми можемо спостерігати невтішну картину економічного спаду в країні: у всіх галузях та сферах. Такий стан породжує серйозні загрози, які за своєю суттю - справжнісінька криза, що впливає не тільки на виробництво товарів і послуг, споживання та інвестації, а й може спричинити "шок" на ринку праці, який ми вже фактично маємо. 
Першочергові оцінки Міжнародної організації праці вказують на потенційну загрозу неабиякого зростання безробіття і неповної зайнятості, скорочення робочого часу, суттєвого зниження заробітної плати та доходів працівників тощо.
Це нові виклики як для держави, так і для всіх тих, хто відповідає за найманих працівників у країні. На сьогодні від соціальної свідомості роботодавців залежить не тільки життя і здоров'я громадян України, а й стійкість та цілісність нашої держави.
Зупинка економічної активності бізнесу, врешті-решт, обовязково закінчиться, а збережений трудовий капітал стане для підприємств рушійною силою, яка забезпечить у подальшому відновлення економічного зростання
 Керівникам підприємств, установ, організацій, де неможливо забезпечити дистанційний режим роботи під час карантину, необхідно звернути особливу увагу на забезпечення нагальних профілактичних та протиепідемічних заходів для недопущення поширення випадків захворювань на COVID-19.
Особливу увагу потрібно приділити захисту лікарів та інших медичних працівників, що перебувають в епіцентрі складної ситуації, виконуючи професійні обов'язки з надання медичної допомоги пацієнтам, збереження їх здоров’я та життя.
Водночас постановою КМУ від 25.03.20 № 256 рекомендовано підприємствам, установам та організаціям незалежно від форми власності на час встановлення карантину не звільняти працівників, які виконують визначену трудовим договором роботу вдома, та працівників, які перебувають у відпустці без збереження заробітної плати на період карантину, що також сприяє збереженню трудових прав працівників у цей непростий час.
Запровадження карантинних заходів змусило підприємства переглянути не тільки свої звичні плани, а й ставлення до профілактики виробничого травматизму, особливо до ймовірного зараження працівників новою невивченою формою інфекції, Тепер життя і здоров’я найманих працівників напряму залежить від ставлення роботодавців до своїх кадрів, до них особисто та їх сімей. 
В умовах глобальної пандемії нового коронавірусу для запобіганняи поширенню інфекції, захисту здоров’я громадян  та надання допомоги хворим, суспільство має об’єднати зусилля заради подолання наслідків епідемії.
Підсумовуючи зазначене, закликаємо всіх долучитися до відзначення Дня охорони праці в Україні та забезпечити вжиття всіх необхідних заходів для захисту та збереження життя та здоров'я працівників.
 
В. Колеснік 
Завідувач сектору праці та       
соціально-трудових відносин 
УПСЗН Томашпільської РДА    
 
Всі новини