Проведено штабне тренування щодо дій в умовах пропуску льодоходу, повені і паводків у 2018 році

 
Сьогодні, 14 лютого 2018 року було організовано та проведено штабне тренування органів управління районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій в умовах пропуску льодоходу, повені і паводків у 2018 році на території Томашпільського району під керівництвом голови районної державної адміністрації Закорченного Олександра Григоровича. До тренування були залученні керівники спеціалізованих служб цивільного захисту району та члени районної комісії ТЕБ та НС відповідно до розпоряджень голови районної державної адміністрації від 16 січня 2018 року № 13  «Про організаційні та практичні заходи щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків  у 2018 році на території Томашпільського району» та від 26.01.2018 року № 27 « Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Томашпільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2018 рік».
Основна мета тренування:  забезпечення готовності органів управління районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків.
Основними  завдання тренування було:
1. перевірити готовність  органів управління районної ланки підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту до дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій під час пропуску льодоходу, повені та паводків;
2. координація дій підприємств, установ, організацій, органів місцевого самоврядування щодо запобігання надзвичайним ситуаціям, усунення причин, що спричиняють їх виникнення, та створення умов для подолання наслідків надзвичайних ситуацій;
3. забезпечення контролю за станом готовності органів управління районної ланки підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту запобігання і реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру у разі їх виникнення з метою захисту населення і довкілля, зменшення матеріальних втрат.
В ході тренування органів управління районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту щодо дій в умовах пропуску льодоходу, повені і паводків у 2018 році на території Томашпільського району були відпрацьовані основні  питання:
1. Аналіз виконання розпорядження голови районної державної адміністрації від 16.01.2018 року № 13 «Про організаційні та практичні заходи щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків  у 2018 році на території Томашпільського району» та доведення розпорядження голови районної державної адміністрації від 26.01.2018 року № 27 « Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту Томашпільської районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту на 2018 рік».
2. Аналіз попередніх оцінок та кліматичних екстремумів відкоригувати карти-схеми зон можливого виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із паводком та пропуском льодоходу і повені. Визначити об’єкти життєзабезпечення населення, транспорту, енергетики, зв’язку та інші об’єкти господарювання, що можуть зазнати негативного впливу природних явищ, та розробити заходи щодо забезпечення їх сталого функціонування під час пропуску льодоходу, повені та паводків.
3. Уточнення розрахунку сил та засобів для проведення запобіжних заходів і виконання робіт з ліквідації наслідків льодоходу, повені та паводків.
4. Порядок взаємодії органів виконавчої влади всіх рівнів, порядок і регламент зв’язку, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій та виконання робіт з ліквідації наслідків льодоходу, повені та паводків.
5. Відпрацювання доведення попереджень і оповіщень до населення, робочого персоналу та керівників усіх рівнів про можливу загрозу паводка і повені та їх орієнтовні масштаби.
6. Аналіз проведення комплексних перевірок стану мостів та підмостових русел автомобільних шляхів щодо їх спроможності до пропуску паводкових вод.
За результатами тренування можна зробити висновок: Навчання пройшло досить організовано, тема і навчальні питання відпрацьовані. Цілі його досягнуті. Було чітко відпрацьовано порядок взаємодії органів виконавчої влади всіх рівнів, порядок і регламент зв’язку, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій та виконання робіт з ліквідації наслідків льодоходу, повені та паводків та порядок дій кожної спеціалізованої служби цивільного захисту району в  умовах пропуску льодоходу, повені і паводків у 2018 році на території Томашпільського району. 
 
Сектор цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами
 
 
 
 
Всі новини