Томашпільський РС ГУ ДСНС інформує: "Безпека на воді"

Безпека на воді
Як показує статистика, під час аварій кораблів гине менше людей, ніж під час купання. Уміння плавати – ще не гарантія безпеки на воді. Відкрите водоймище – це завжди ризик. Можна опинитися у воді не уміючи плавати, можна далеко запливти від берега і втопитися. Під час плавання вас може підхопити течія, або можете заплутатися у водоростях. Дотримуючись мір безпеки, ви можете уникнути цих непередбачених ситуацій.
 
Міри по попередженню екстремальних ситуацій на воді:
  • не купайтесь і тим більше не пірнайте в незнайомих місцях, не відпливайте далеко від берега;
  • не відпливайте на надувних матрацах або камерах далеко від берега;
  • не купайтесь в нетверезому стані;
  • занурюйтесь у воду поступово щоб уникнути перепаду температур;
  • обов’язково навчіть плавати своїх дітей, близьких та друзів.
 
Як діяти при надзвичайній події на воді
Якщо ви опинилися у воді, не уміючи плавати, ляжте на воду обличчям вверх, широко розкиньте руки і дихайте чим глибше і чим рідше. Знаходячись у вертикальному положенні, рухайте ногами так, ніби то ви крутите педалі велосипеда. Якщо ви пристали, віддихайте, лежачи на спині. Для цього розправте руки і ноги, ляжте головою на воду і розслабтесь. Інший спосіб – зжавшись „поплавком”. Вдихніть, погрузіть обличчя в воду, обніміть коліна руками і прижміть їх до тіла, повільно видихніть у воду, а потім – знову швидкий вдих над водою і знову „поплавок”. Якщо ви замерзли, зігрівайтесь, по черзі напружуючи руки і ноги. Відпочивши, знову пливіть до берега.
Якщо вас підхватила течія, рухайтесь по діагоналі до найближчого берега. Якщо у вас звело ногу, погрузіться з головою у воду і випрямивши ногу з силою рукою потягніть на себе ступню за великий палець.
 
Як діяти, щоб допомогти потопаючому
Використайте для порятунку човен, мотузку, рятувальний круг чи інші підручні засоби. Заспокойте і підбадьорте плавця. Заставте його триматися за плечі рятівника. Якщо він не контролює свої дії, тоді, підпливши до потопаючого, піднирніть під нього, і, взявши ззаду одним із прийомів захвату (класичний – за волосся), транспортуйте його до берега. Якщо потопаючому вдалося схватити вас за руку, шию чи ноги, відразу ж ниряйте – інстинкт самозбереження заставить потерпілого вас відпустити. Якщо потопаючий втратив свідомість, транспортуйте його до берега, взявши рукою за підборіддя, щоб його обличчя постійно знаходилося над поверхнею води.
Якщо людина вже занурилася в воду, не полишайте шансів знайти його на глибині, а потім поверніть до життя. Це реально зробити, якщо утопленик знаходився під водою близько шести хвилин.
Витягнувши потерпілого на берег надайте першу медичну допомогу і викличте швидку за тел. 103.
 
Начальникгрупи організації запобігання НС та заходів ЦЗ
28-ДПРЧ ДПРЗ-2 ГУ ДСНС України у Вінницькій області
лейтенант служби  цивільного захисту
Максим Мельник
 
Всі новини