НАЙВИЩА ЦІННІСТЬ - ЛЮДСЬКА ГІДНІСТЬ

  Найцінніше, що є у людини, — це її життя. Воно дається їй тільки раз і кожній — своє. Довге чи коротке, неповторне і звичне, радісне і сумне, солодке, як мед, і гірке, як полин, воно триває лише від народження до смерті, і його не можна прожити двічі.
  Таємниця життя... Вона хвилювала людей завжди з того часу, як вони усвідомили себе живими істотами. Чи має життя якусь мету і сенс, і в чому вони? Хто керує людським життям? Чи можна зробити його кращим і щасливішим? Чи має людина право піти з життя або позбавити іншу людину?
  Людина — найсильніша істота на Землі. Людиною у повному розумінні слова треба стати, тобто досягти певного рівня фізичного та інтелектуального, морального і соціального стану, оволодіти певним видом діяльності, іншими словами, — ствердити себе як суб'єкта суспільного розвитку, господаря власної долі.
  Людина є частиною народу, держави, суспільства в цілому. І вона має свої права й обов'язки.
  Основним правом людини є право на життя, і саме на таку тему проводили бесіду з членами сімей в яких вчиняється насильство представники центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, служби у справах дітей та поліції. Кожному було донесено, що це одне з найважливіших і найвагоміших прав, яке сприяє здійсненню всіх інших прав і свобод. Це право, яке не може оновлюватися чи відбиратися. Тому захист прав на життя належить до найцінніших пріоритетів людської цивілізації. Від насильства в сім'ї можуть потерпати всі члени родини, але найчастіше воно торкається слабких, нездатних захистити себе і залежних членів сім'ї: дітей, людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними чи психічними можливостями, жінок. Закон України "Про попередження насильства в сім'ї", а також Адміністративний кодекс чітко визначають відповідальність за допущення фактів подібного насильства. Так, згідно із ст. 173-2 КУпАП, здійснення насильства в сім'ї, що не супроводжується спричиненням тілесних ушкоджень або фізичного болю, тягне за собою накладення штрафу від трьох до п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи строком від 30 до 40 годин, або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням 20% заробітку, або адміністративний арешт на строк до 5 діб.
  У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються агресією, приниженням, лайкою та жорстокою поведінкою. Інформацію про випадки насильства в сім'ї дільничні інспектори поліції отримують перш за все від жінок – жертв насильства, які є дружинами або ж співмешканками насильників. Статистика свідчить, що ініціаторами конфліктів найчастіше стають представники сильної статі і, переважно, в стані алкогольного сп'яніння.
  Не дозволяйте нікому принижувати та ображати вас. Уявіть своє життя без насильства. Намагайтеся досягнути бажаних змін. Якщо ви не можете визначитися щодо подальшого життя або вам важко прийняти рішення - скористайтеся безкоштовними консультаціями соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
  Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?
- До дільничного інспектора поліції;
- До кримінальної поліції у справах дітей;
- До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді;
- До служби у справах дітей районної держадміністрацій;
     
ПАМ'ЯТАЙТЕ!!!
  Якщо існують проблеми в родині, ви страждаєте від фізичного, психологічного, сексуального чи економічного насильства в сім ї – не залишайтеся самотніми, шукайте допомоги.
  Кожна людина має право на захист свого життя, честі та гідності і ніхто не має права знущатися над Вами.
  Звертайтесь за допомогою сьогодні і не ждіть завтра.
 
 
Директор РЦ СССДМ                                      Г.Полтавська 
 
Всі новини