Підтримати малий та середній бізнес, зберегти зайнятість людей – ключові аспекти, над якими сьогодні працює служба зайнятості

Якщо фізична особа-підприємець, через карантинні заходи не працював або ж скоротив свою діяльність, немає найманих працівників, але сплачував єдиний соціальний внесок, така особа відтепер теж має право на допомогу по частковому безробіттю.
06 червня 2020 року набрала чинність Постанова КМУ від 03.06.2020 р. №453 «Про внесення змін до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», https://is.gd/00vmhE, якою визначений механізм взаємодії роботодавця, в тому числі і фізичних осіб-підприємців, з центром зайнятості.
Тож як отримати допомогупо частковому безробіттюФОПу без найманої праці?Необхідно зробити усього декількапростих кроків.
Насамперед, підприємець має зібрати необхідний пакет документів та звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску протягом 90 днів з моменту зупинення чи скорочення діяльності.
До пакету документів входить:
- заява на отримання допомоги в довільній формі;
- копія наказу з датою зупинення чи скорочення діяльності;
- довідка про сплату ЄВ за останніх 6 місяців;
- відомості відповідно до Додатку 2 Порядку.
Оригінали документів подаються до центру зайнятостів один із зручних способів – або поштою, або ж через скриньку для кореспонденції в центрі зайнятості.
Упродовж трьох робочих днів центр зайнятості перевіряє документи. Якщо ж є помилки чи неточності, спеціалісти центру зайнятості повідомлять про це. ФОПматиме 5 днів, щоб подати новий або виправлений пакет документів.
Рішення щодо надання допомоги приймає обласний центр зайнятості.
Після одержання коштів на свій рахунок центр зайнятості переказує їх фізичній особі-підприємцю.
Звертаємо особливу увагу:допомога по частковому безробіттю не оподатковується, тобто здопомоги не сплачується податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.
Допомога встановлюється за кожну годину скорочення діяльності та із розрахунку двох третин від бази нарахування ЄВ, але не більше мінімальної заробітної плати (4723 грн) на місяць.
Допомога надається на період зупинення чи скорочення діяльності та впродовж 30 календарних днів після завершення карантину.
Покрокову інструкцію можна також знайтина сайтіДержавного центру зайнятості: https://is.gd/Q0OVas
А кваліфіковану консультацію, як завжди, можнаотримати в будь-якому центрі зайнятостіобласті.
 
Відділ інформаційної роботи Вінницького ОЦЗ, 551788
Всі новини