Вшанували пам'ять воїнів-визволителів України від фашистських загарбників

28 жовтня Україна відзначає 76-ту річницю вигнання нацистських окупантів з України. В цей день вшановують українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучи в лавах Червоної армії або Української повстанської армії.
Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху (ОУН та УПА). Український вимір Другої світової війни – це боротьба на всіх фронтах і театрах воєнних дій: не тільки на Східному фронті, а й в лавах руху опору інших країн, арміях союзників, що воювали в Італії і Франції, на Далекому Сході та на Тихоокеанському театрі воєнних дій. Ми маємо пам’ятати усіх.
Вигнання нацистів з України стало можливим завдяки об’єднанню зусиль всієї антигітлерівської коаліції та визвольних антинацистських рухів. Спільна перемога не була б можливою без спільних зусиль.
На боці антигітлерівської коаліції на фронтах Другої світової війни боролося українців більше, ніж, наприклад, британців. Сукупні людські втрати України склали значно більше, ніж втратили у цій війні Велика Британія, Сполучені Штати Америки, Польща, Канада та Франція. Вигнання нацистів стало вагомим кроком до здобуття Україною Незалежності.
Вшановуючи пам’ять воїнів-визволителів, усіх, хто зробив свій внесок у перемогу в Другій світовій війні заступник голови районної державної адміністрації Наталія Бандиш та заступник голови районної ради Лариса Нароган поклали квіти до Меморіалу Слави.
Всі новини