Президент про ухвалення Закону «Про валюту»: Це право українців відчувати себе вільними

 
Президент Петро Порошенко зазначає, що  на прийняття нового Закону «Про валюту» країна чекала довгі 25 років. «Я переконаний, що це важливо для українців, як право українця відчувати себе вільним», - сказав Президент під час робочої поїздки на Донеччину.
 
Петро Порошенко також відзначив важливість цього Закону для інвесторів.
 
Глава держави наголосив, що новий Закон замінює декрет про валютне регулювання, який був затверджений «фактично в економічних умовах радянської економіки».
 
«Українська економіка була неконкуретноздатною, тому що за 25 років жодна влада не знайшла в собі мужності, і сили, і політичної волі для того, щоб оголосити цей перший, серед ніших актів економічної свободи, які я пропоную парламенту і країні», - зазначив Петро Порошенко.
 
Президент наголосив на важливості забезпечення цим Законом ще однієї серед інших економічних свобод, а саме – свободи руху капіталу.
 
«Товари і послуги ми врегулювали з Європейським Союзом укладанням Угоди про Асоціацію та Угоди про поглибленну та всеохплюючу зону вільної торгівлі, яка змітає кордони для 99,5 % українських товарів», - сказав Петро Порошенко. «Минулого року, 11 червня був введений, після напруженої боротьби, безвізовий режим», - додав Президент, наголосивши, що це дало можливість вільного пересування для українців країнами Європи. Він нагадав, що отриманню безвіза передував план впровадження реформ зі 144 пунктів, які «ми разом з вами блискуче виконали».
 
«І українці отримали право подорожувати без віз, або отримуючи візу на кордоні, в більш ніж 120 країн світу. Український паспорт входить в 30-ть найбільш цінних паспортів світу», - підкреслив Петро Порошенко.
 
«Залишився ще один безвіз – фінансовий.  Ключовий принцип ідеології цього Закону полягає в наступному – заборонено те, що окремо зазначено державою. Все решта - вільно», - наголосив Президент та нагадав, що до цього часу, в декреті, що діяв всі ці роки, працював зворотній принцип:  «дозволено лише те, що записано в декреті, решта - заборонено».
 
Глава держави зазначив, що зі вступом в дію нового Закону дозволено відкривати рахунки, якщо «ти сплачуєш податки і якщо інформуєш, що це твій рахунок і ти є кінцевим бенефіціаром». «Ми відійшли від радянської традиції, що кожен підприємець, який відкриває рахунок за кордоном, злочинець. Сьогодні все навпаки», - додав він та підкреслив, що цей Закон стосуватиметься великої кількості українців.
Всі новини