Рівень соціальної захищеності людей - індикатор оцінки роботи влади

Соціальний захист населення - це один з найважли-віших напрямків соціальної політики держави, що полягає у встановленні і підтримці суспільно необхідного матеріального і соціального становища всіх членів суспільства. Куратором цього напрямку на Томашпільщині є заступник голови районної державної адміністрації Наталія Бандиш.

- Наталіє Іванівно, є чудовий вислів "Рівень соціальної захищеності людей - індикатор оцінки роботи влади". Яка ж кількість жителів Томашпілля потребує допомоги держави і як вдається регулювати зв'язок влади з незахищеними верствами населення?

- Минулого 2017 року з понад 13 тисяч домогосподарств нашого ра-йону за соціальними допомогами, пільгами та субсидіями звернулися майже 11 тисяч. Цього року їх кількість дещо менша. Варто врахувати, що минув лише І квартал року.

До управління праці та соціального захисту населення уже звернулися 1854 сім’ї, 867 з яких - за призначенням допомог (їм було виплачено16091,7 тис.грн), а 1167 сімей - за субсидією.

Із 1084 сімей, які звернулися за призначенням субсидії на тверде паливо та скраплений газ, її було призначено 813 сім'ям на загальну суму 2395,9 тис. грн.

Стосовно субсидії на житлово-комунальні послуги, то її було призначено 1127 сім'ям, із 1168, які звернулися. Загальна сума склала 2133,6 тис. грн. Заборгованість із виплати субсидії існує, але вона незначна.

За призначенням де-ржавних соціальних допомог звернулися 96 сімей, призначено допомогу 87 сім'ям, від-мовлено 2, відправлено на доопрацювання 7 справ, в 45 сімей знято відсотки. За призначенням субсидій на природній газ  звернулося 180 сімей, субсидія призначена 176, відмовлено - 1.

Стосовно пільг, то на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги по Томашпільському районі, зареєстровано 10 714 осіб пільгової категорії. Користуються пільгами 2476 сімей району.

На початок травня сума нарахованих пільг на ЖКП складає - 3713,4 тис. грн. За рахунок коштів державного бюджету 1011 ветеранам війни проведено виплату разової щорічної   грошової допомоги до 5 травня. Також виплачено одноразову матеріальну допомогу інвалідам та особам по віку, проведено виплату компенсації взамін твердого палива та скрапленого газу готівкою.

Забезпечувати ці соціальні гарантії вдається завдяки політиці нашого Президента й Уряду.

- Неодноразово автоперевізники та представники Укрзалізниці піднімали питання стосовно від-шкодування компенсаційних виплат за пільгове перевезення окремих категорій громадян на між-міських маршрутах. Яка ситуація цьогоріч?

- Дійсно, цього року Укрзалізниця також неодноразово зверталася до нас стосовно відшкодування за перевезення пільгових категорій населення по станції Вапнярка. З усіх пільгових пасажирів ми відбираємо лише жителів нашого району. Це дуже кропітка робота управління праці та соці-ального захисту населення, бо ж не завжди залізничники можуть засвідчити правильність прізвища пасажира-пільговика. Працівники ж управління відбирають саме наших пільговиків, надають списки Укрзалізниці, і після цього визначається сума відшкодування за пільгові перевезення. Держава поклала цю справу на наші плечі, на бюджети місцевих громад, тому ми вирішуємо питання відшкодування шляхом співфінансування зі всіх місцевих бюджетів. За рахунок коштів місцевих бюджетів ОТГ з початку року профінансовано Одеську дирекцію залізничних перевезень за пільгове перевезення окремих категорій громадян на суму 14,5 тис. грн.

Щодо автоперевезень, то згідно з розпорядженням голови облдержадмінстрації від 13.04.2016 року № 230 "Про забезпечення пільгового проїзду окремих категорій громадян" прийнято розрахунки від автоперевізників за пільгове перевезення на міжміських внутрішньообласних маршрутах загального користування за січень-березень 2018 року (інвалідів війни, учасників бойових дій, дітей з багатодітних сімей) на суму 66,3 тис. грн. та проведено відшкодування компенсаційних виплат за пільгове перевезення за рахунок коштів обласного бюджету на 16,1 тис. грн.

- Уже стали традиційними зустрічі керівників району з чорнобильцями, афганцями, АТОвцями. Які проблеми озвучують ці люди під час зустрічей і як вдається районній владі їх вирішувати?

- Ми дещо змінили формат зустрічей із цими категоріями осіб. Ми спілкуємося за так званими "круглими столами", де є можливість представникам ветеранських оранізацій та чорнобильців висказати наболіле і бути почутими. На превеликий жаль, кількість ліквідаторів, постраждалих, тих хто пройшов Афганську війну стає менше, але проблеми нікуди не зникають. Хоча завжди йдемо на зустріч.

За інформацією управління праці та соціального захисту, в районі проживає 1404 осіб, які постраждали внаслі-док аварії на ЧАЕС: (1 кат. - 136 чол.; 2 кат. - 25 чол.; 3 кат.- 17 чол.; діти - 1192чол.; вдови - 34 чол.). Цьогоріч дана категорія осіб скористалася пільгами та компенсаціями на суму 184,9 тис.грн. та забезпечена пільговими медикаментами (146 чол. на суму 29,0 тис. грн.). Оздоровлено в санаторіях 2 громадян 1 категорії на суму - 13,6 тис, грн.

З початку 2018 року видано 122 направлення інвалідам для виготовлення та забезпечення протезно-ортопедичними виробами та заповнено 122 електронні картки в Центральному банку даних з проблем інвалідності. З початку року видано 39 путівок на оздоровлення, а саме: інвалідам загального захворювання - 2 путівки; учасникам бойових дій (Афганістан) - 1 путівка; закуплено 1 путівку для інваліда з/з (спінальна) на суму 20 685 грн.

У Вінницькому соціально-реабілітаційному Центрі для дітей-інвалідів "Промінь" пройшла реабілітацію 1 дитина з інвалідністю до 18 років.

 На обліку в управлінні праці перебуває 255 учасників бойових дій АТО, з них - 5 інвалідів війни та 8 членів сімей вій-ськовослужбовців, які загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції в східних областях України.

Усі учасники бойових дій та сім'ї загиблих зареєстровані в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, та оформлено пільги на житлово-комунальні послуги з 75% та 50 % знижкою плати. Управлінням праці та соціального захисту населення Томашпільської райдержадміністрації забезпечено соціальну підтримку сім'ям загиблих військовослужбо-вців та учасникам АТО: субсидією на житлово-комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ скористалися 22 сім'ї учасників бойових дій АТО; державну соціальну допомогу сім'ям з дітьми отримують 16 сімей учасників АТО; 1 учаснику бойових дій АТО видано направлення та забезпечено безкоштовно ортопедичним взуттям та наколінником.

На даний час укладаються договори з санаторіями, де з 15 травня 2 учасники АТО будуть оздоровлюватися.

На черзі для забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування в управлінні з початку року перебувало 37 учасників АТО. Діти учасників АТО найближчим часом поїдуть до аквапарку в м. Хмельницький.

Ми активно співпрацюємо з усіма громадськими організаціями. При ра-йонній раді створено громадську раду, як дорадчий орган, яка об'єднала в собі керівників діючих громадських організацій. Це дає змогу визначитися з проблемами, більше спілкуватися, почути, відреагувати і допомогти. Але не лише районна влада дбає про чорнобильців, афганців та АТОвців, а й вони допомагають нам. Особливо сприяють наші АТОвці військо-патріотичному вихованню молоді. А у наш неспокійний час - це дуже актуально.

Розмову вела Тетяна ЮЗВАК

РКП "Редакція газети і радіомовлення "Томашпільський вісник"

 

Всі новини