Валерій Коровій: Ми повинні все зробити, щоб позитивні напрацювання області відчували люди: через виплату зарплат, розрахунки за оренду земельних паїв, мінімізацію конфліктів, розвиток інфраструктур

 26 липня у приміщенні Могилів-Подільської райдержадміністрації під головуванням очільника Вінниччини Валерія Коровія відбулося виїзне засідання колегії обласної державної адміністрації за підсумками соціально-економічного розвитку регіону у І півріччі поточного року.
 
У зібранні взяли участь керівники райдержадміністрацій та районних рад області, міські голови міст обласного значення, очільники силових структур, департаментів та управлінь регіону. 
 
Вже традиційно засідання колегії розпочалося урочистою церемонією вручення державних та урядових нагород: з рук керівництва області високі відзнаки отримали 5 мешканців Вінниччини. Затим учасники зібрання перейшли до розгляду питань порядку денного.
 
«Перед нами стоять сьогодні надзвичайно серйозні виклики, і ми, як органи державної виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, повинні докласти максимум зусиль, і навіть надзусиль, для того, щоб забезпечити реалізацію визначених пріоритетів, - зазначив у вступному слові голова облдержадміністрації Валерій Коровій. - Я вважаю, що ми живемо в переломний етап розвитку держави, який повинен спонукати кожного з нас до консолідації і дуже великої відповідальності перед людьми».
 
Керівник ОДА нагадав, що на початку 2015 року не могло навіть бути мови про фінансування доріг чи придбання шкільних меблів, або ж здійснення якихось ремонтів, тому що Державне казначейство було заблоковане. «Це був період девальвації, падіння споживчого ринку, мобілізації, погіршення криміногенної ситуації. Але ми це пройшли, - підкреслив Валерій Коровій. - Ми бачимо, як сьогодні розвиваються міста, ми почали ремонтувати дороги, розвиваємо бізнес, підняли на абсолютно новий якісний рівень силові структури Вінницької області і нині формуємо нову систему організації територіальної оборони. Для мене дуже важливо, щоб ми дали для області імпульс, в якому напрямку будемо розвиватися». 
 
Голова облдержадміністрації водночас повідомив, що у ІІ півріччі поточного року буде вводитись в експлуатацію низка об’єктів за кошти Державного фонду регіонального розвитку тасубвенції на соціально-економічний розвиток. Крім того, заплановано також введення низки великих промислових об’єктів. «За нашими підрахунками, у цьому році у Вінницькій області буде створено більше 6 тисяч нових робочих місць у сфері промисловості. Вже зараз відчувається серйозний дефіцит висококваліфікованої робочої сили, але ми створили конкуренцію, яка дуже серйозно спрямована на підвищення рівня середньомісячної заробітної плати. І Вінницька область є одним із лідерів по її зростанню»,- зауважив очільник регіону.
 
За рахунок створення конкурентного середовища, відзначив керівник ОДА, Вінниччини є сьогодні лідером за всіма позиціями в питаннях розвитку агропромислового комплексу.
 
«Ми повинні все зробити для того, щоб все це відчували люди: через виплату заробітних плат, виплату за оренду земельних паїв, мінімізацію конфліктів, розвиток соціальної  інфраструктури на селі та створення робочих місць в сільській місцевості», - наголосив Валерій Коровій. 
 
Під час колегії учасники засідання заслухали доповіді про основні показники розвитку економіки Вінниччини за І півріччя 2018 року; про стан адміністрування орендної плати земель запасу та резервного фонду; хід жнивної кампанії, стан розрахунків за земельні частки (паї) і підготовку проектів з розчистки малих річок та водойм, а також про проблемні питання реформи первинної медико-санітарної допомоги і завдання місцевих органів влади щодо забезпечення умов для навчання у «Новій українській школі».
 
 
 
Всі новини