Томашпільчани приєдналися до загальноукраїнської акції «Перша хвилина миру»

8 травня томашпільчани  приєдналися до загальноукраїнської акції «Перша хвилина миру» та разом із всіма українцями вшанували пам’ять тих, хто загинув у нелегкій боротьбі із нацизмом у Європі в 1939-1945 роках, та тих, хто поклав своє життя на вівтар смерті заради незалежності та суверенітету України на східних рубежах.
В ресурсному Центрі розвитку громад Томашпільського району о 15 год. зібрались  представники райдержадміністрації та  її структурних підрозділів, районної ради, небайдужа  громадськість та ЗМІ, аби хвилиною мовчання згадати усіх загиблих в роки війни та запалити  символічний вогонь.
 Долучилися до акції і голова РДА Олександр Закорченний та  його заступники Віктор Ставнійчук та Наталія Бандиш, а також заступник голови районної ради Лариса Нароган.
Звертаючись до присутніх очільник району  подякував всім, хто долучається до заходів з нагоди перемоги над нацизмом у Європі.
- «Друга світова війна  охопила всю земну кулю і тривала до 2-го вересня 1945-го року, забрала і скалічила десятки мільйонів життів, принесла наймасштабнішу розруху і горе. Для Європи, як і для всього світу, це було жахливе потрясіння. 8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» Збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням Президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний іще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США було проведено велелюдні святкування.
Так, свято Перемоги в Європі святкується й донині щорічно 8-го травня.
24-го березня 2015-го року Президентом суверенної європейської України П.Порошенком був підписаний Указ № 169/2015, згідно з яким тепер і українська спільнота повернулася до цієї славної традиції.
8 та 9 травня – це дні, присвячені пам’яті тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірвано насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і літнім людям – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття», - зазначив у своєму виступі Олександр Закорченний. 
о 23.00 годині жителі району також  запалять у себе в домівках символічний вогонь,  що стане символом настання першої хвилини миру, адже саме об 23.00 8 травня 1945-го нацистська Німеччина оголосила повну капітуляцію. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Всі новини