У держбюджеті на 2020 рік необхідно передбачити належне фінансування для військових – Президент

Президент Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Київської області відвідав Міжнародний міжвідомчий багатопрофільний центр підготовки підрозділів Національної гвардії України.
 
Глава держави оглянув військові стрільби за участю військовослужбовців Нацгвардії та Державної прикордонної служби України. Підрозділи продемонстрували ведення вогню зі снайперської зброї, пошук вибухових речовин та зброї службовими собаками, дії під час спроби незаконних збройних формувань прорватися через рубіж блокування НГУ, десантування, вогневий контакт, евакуацію поранених групою спецпризначення Нацгвардії.
 
 
Володимир Зеленський також оглянув техніку Національної поліції України: службові мотоцикли та катери, транспорт для перевезення слідчо-оперативних груп і криміналістичних лабораторій, затриманих осіб, спецпідрозділу КОРД, підрозділів аеропідтримки, службових коней, кінологічної та вибухотехнічної служб.
 
Також Президенту продемонстрували військову техніку, спеціальне спорядження, озброєння Нацгвардії та Держприкордонслужби: ремонтно-евакуаційну групу НГУ, сучасні автоперев'язувальні та медичні засоби, мобільний автоматизований радіаційний комплекс ДПСУ, мобільний пункт управління прикордонників, новітні засоби інженерного озброєння, радіаційного, хімічного й біологічного захисту, зв’язку та спорядження спецпідрозділів НГУ, оптичні та оптикоелектронні засоби спостереження Держприкордонслужби, засоби спостереження під час розвідки, бронетехніку, засоби прикордонного контролю, снайперську зброю, спорядження та екіпірування НГУ.
 
Глава держави позитивно оцінив те, що більшість продемонстрованої техніки – українського виробництва. Він відзначив високу професійну підготовку підрозділів та заявив, що у державному бюджеті на наступний рік необхідно передбачити належне фінансування для військових.
 
 
«Я вражений. Що залишається? Зараз усі працюють над бюджетом. Державі залишається знаходити гроші для наших рятувальників, нацгвардійців та всіх військових, підтримувати їх», – сказав Володимир Зеленський.
 
У рамках робочої поїздки Президент також переглянув спеціальні навчання Державної служби України з надзвичайних ситуацій. Під час вишколу відпрацьовувалася, зокрема, комплексна наземна та авіарозвідка зони надзвичайної ситуації, аварійно-рятувальні роботи, сортування та доставка постраждалих до лікувальних закладів, евакуація постраждалого з аварійної будівлі вертольотом, ліквідація наслідків ДТП із розгерметизацією автоцистерни з аміаком, гасіння пожежі на промисловому об’єкті, виявлення та знешкодження вибухонебезпечних предметів за допомогою контрольованого підриву.
 
Глава держави висловив сподівання, що продемонстровані підрозділами професійні навички застосовуватимуться при ліквідації надзвичайних ситуацій в усіх регіонах України.
 
 
«Хочу вам подякувати за те, що ви служите Україні. Хотілося б, щоб такий рівень у нас був не тільки на навчаннях, а й у кожній області», – наголосив він.
 
Володимир Зеленський також ознайомився з пожежно-рятувальною, спеціальною технікою та оснащенням сил ДСНС.
Всі новини