На всеукраїнській селекторній нараді обговорили питання утворення, реорганізації та ліквідації райдержадміністрацій в зв’язку з новим районним поділом

Сьогодні, 4 серпня, в онлайн режимі відбулась нарада, ініційована Міністерством розвитку громад та територій України, щодо питань організації виконання протокольного рішення засідання Кабінету Міністрів України від   22 липня 2020 року № 60 про «Деякі питання реалізації постанов Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів».
Під час засідання, зокрема, обговорено питання утворення, реорганізації, ліквідації райдержадміністрацій, їх структури, чисельності працівників та розрахунків видатків на їх утримання.
Вінниччину в студії селекторного зв’язку ОДА представляв перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький.
Провів нараду заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода. Так, він зазначив, що така зустріч є дуже важливою, адже в дорученні Кабінету Міністрів від 22 липня вказано, що до 7 серпня 2020 року необхідно внести узгоджені пропозиції щодо утворення, реорганізації, ліквідації райдержадміністрацій, їх структури, чисельності працівників та розрахунків видатків на їх утримання. 
«Це пов’язано з рішенням парламенту про утворення 136 районів замість існуючих 490. Зрозуміло, що в кожному районі має бути створена районна державна адміністрація. Існуючий районний поділ дуже нерівномірний – є райони, де проживає менше шести тисяч населення, а є ті, де проживає майже 200 тисяч населення. Зауважте, що і в маленькому, і у великому районі діють однакові органи державної виконавчої влади з однаковими повноваженнями, але з різною завантаженістю», – зауважив В’ячеслав Негода.
За його словами, під час формування меж майбутніх районів враховували кількість жителів – в середньому 150 тисяч мешканців.
За результатами наради В’ячеслав Негода підсумував, що згідно з протокольним рішенням Уряду від 22 липня 2020 року Мінрегіон очікує від обласних державних адміністрацій до 7 серпня пропозиції щодо  упорядкування системи та функцій новоутворених районних державних адміністрацій у зв’язку з новою системою адміністративно-територіального устрою, за запропонованою Мінрегіоном формою. 
Відповідну інформацію Мінрегіон спільно з Мін’юстом має узагальнити та до 10 серпня подати узгоджені пропозиції Кабінету Міністрів.
«Необхідно сформувати спільне бачення реалізації функцій та відповідальності майбутніх райдержадміністрацій і ОДА. Найближчим часом обласна державна адміністрація сформує і  надасть Мінрегіону власні пропозиції щодо структури райдержадміністрацій Вінницької області», – так прокоментував результати наради Сергій Здітовецький. 
Він також нагадав, що усі найнеобхідніші послуги люди отримуватимуть у громадах, а районні державні адміністрації, здебільшого, здійснюватимуть координацію певних послуг від імені держави та державних програм. 
 
Вінницька облдержадміністрація
Всі новини