Інформація щодо існуючих терористичних загроз та рекомендації щодо реагування на них

Нещодавно у Вінниці співробітники управління Служби безпеки України у Вінницькій області провели спеціальний експеримент, метою якого було вивчення реакції громадян на підозрілі дії групи осіб, з очевидними ознаками протиправності.
На очах у сотні людей під залізничним мостом на вул. Лебединського троє молодих чоловіків спортивної статури у цивільному одязі заклали муляж вибухівки у вигляді великого ящика яскравого забарвлення. Експеримент відбувався вдень, у годину жвавого транспортного руху.
Неспішні дії умовних диверсантів по підйому та закладанню «вибухівки» під конструкцію мосту, а також фільмування означеного процесу одним з них на камеру мобільного телефону мали не лише привернути увагу значної кількості водіїв, пасажирів і пішоходів, а й спонукати їх до адекватного реагування на дії «мінерів». 
Зухвалість умовних молодиків-терористів не залишилась не поміченою лише водієм спецавтомобіля одного з державних банків України, який, зупинившись, гукнув щось загрозливе в їх адресу у автомобільний гучномовець та рушив далі у своїх справах. У спецслужбістів була надія, що хоч уважний інкасатор проінформує правоохоронців про події під мостом, проте, не зважаючи на очевидну підозрілість маніпуляцій «диверсантів», жодного звернення до управління Служби безпеки України у Вінницькій області, чи на лінію «102», або ж безпосередньо до екіпажів патрульної поліції, яких не важко відшукати на автошляхах обласного центру, так і не надійшло. 
… Чим можна пояснити таку байдужість? Досить уявити, щоб могло статися, якщо експеримент не був експериментом. Згадаймо Київ, Харків, Одесу, Львів, Запоріжжя… Жертвою терористичного акту може стати кожен, і, як свідчить дійсність, першими страждають ті, хто не має ні найменшого відношення до конфлікту, який породив це насилля. 
Так, АТО відбувається на сході, але у країні йде неоголошена війна і загроза тероризму ближче, ніж можна собі уявити. Гинуть наші співвітчизники. Ми, вінничани, також втрачаємо близьких.
Слідчими управління Служби безпеки України у Вінницькій області протягом двох років розслідувано кілька кримінальних проваджень за злочинами терористичної направленості. Через ЗМІ періодично поширюється інформація про мешканців області-зрадників, які стали бойовиками терористичних організацій «ДНР»/«ЛНР», воювали і продовжують воювати проти своїх співвітчизників… 
У 2015-2016 роках правоохоронцями в регіоні з незаконного обігу вилучено 11 гранатометів, 2 кулемета, 68 ручних гранат, 90 артилерійських снарядів, понад 5 кг тротилу, 11000 набоїв різного калібру, 17 саморобних вибухових пристроїв. 
Ми не маємо права на необачність і байдужість! Ми не маємо права залишатись у стороні і вдавати, що нічого не відбувається! 
Забудьте прислів’я: «Моя хата з краю, я нічого не знаю». Ваша хата вже давно в епіцентрі бурхливих подій.
Пам’ятайте: зброя не обирає жертву ! 
Наша зброя – обережність і пильність! Наша безпека у наших руках!
У разі виявлення підозрілої поведінки осіб, які можуть бути причетними до диверсійно-розвідувальних груп, зброї, вибухових пристроїв чи схожих на вибухівку предметів – негайно повідомляйте на гарячу лінію управління Служби безпеки України у Вінницькій області за тел.: 53-13-09, електронну скриньку: usbu_vin@ssu.gov.ua, або за номером «102».
Не торкайтесь підозрілих предметів і, до приїзду правоохоронців, застерігайте від цього оточуючих осіб.
 
Управління Служби безпеки України у Вінницькій області
 
Всі новини