Взяли участь в обласній нараді з питань формування інтегрованої системи соцпослуг в умовах децентралізації

 
У Вінниці 23-24 травня проводиться розширена семінар-нарада на тему: «Формування інтегрованої системи соціальних послуг в умовах децентралізації: сучасна практика та перспективи». Участь у семінарі із Томашпільського району взяла заступник голови РДА Наталія Бандиш.
 
Захід організовано з ініціативи  та за участі заступника Міністра соціальної політики України Олександри Чуркіної, при підтримці обласної державної адміністрації та Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування.
 
У заході беруть участь: заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Ігор Івасюк, заступник Вінницького міського голови Галина Якубович,  Генеральний Директор Директорату соціальних послуг та інтеграції Мінсоцполітики України Юлія Гайдаржи, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації Наталя Заболотна, директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, заступники голів об’єднаних територіальних громад, заступники голів райдержадміністрацій та міських голів (міст обласного значення).
 
 «В умовах децентралізації система надання соціальних послуг в Україні є одним з важливих інструментів її реалізації,- зазначив у вступному слові Ігор Івасюк. - Адже, по суті, послуги із соціальної підтримки стосуються майже кожної родини з моменту народження і супроводжують упродовж життя. Особливо актуальні вони для сімей та осіб, які потрапили у складні життєві обставини.  Наше головне завдання при цьому – дійти до кожної людини, не залишити її без уваги та своєчасно  допомогти. До того ж, якість таких послуг має бути однаково високою і в містах, і в селах.
 
Заступник голови ОДА висловив впевненість у тому, що даний захід сприятиме відпрацюванню на рівні області ефективної та узгодженої моделі надання якісних соціальних послуг, максимально наближених до людей. 
 
Під час пленарного засідання, звертаючись безпосередньо до заступників голів ОТГ,  Олександра Чуркіна детально зупинилась на актуальних питаннях  впровадження інтегрованої системи соціального захисту населення та захисту прав дітей в   умовах децентралізації в Україні.
 
Заступник Міністра соціальної політики України окреслила європейські підходи та пріоритети у даному питанні, зокрема, такі:
 
підтримка і зміцнення сім’ї як передумова подолання бідності дітей;
інтегрований підхід у роботі всіх служб:
раннє виявлення вразливих сімей;
створення ефективних послуг підтримки сімей з дітьми;
розвиток універсальних послуг,зокрема – батьківського потенціалу;
моніторинг та оцінка якості послуг.
Особливу  увагу  високопосадовець радила звернути на моніторинг якості наданих послуг  у громадах: «Коли через два чи три роки питання децентралізації вже стане звичним, донори не будуть так щедро фінансувати, тоді кожна громада має показати свій рейтинг, тобто – чого вона досягла,  для того, щоб залучити зовнішні інвестиції», - підкреслила Олександра Чуркіна.
 
Основними цілями надання соціальних послуг Заступник Міністра назвала
 
попередження вразливості особи(сім’ї). а також безпеки громадян;
подолання складних життєвих обставин;
мінімізація негативних наслідків складних життєвих обставин;
забезпечення мінімального рівня соціальних послуг в ОТГ.
В процесі обговорення, учасники семінару-наради ділились досвідом та задавали питання заступнику Міністра соціальної політики України та представникам Директоратів Мінсоцполітики.
 
Завтра семінар продовжить свою роботу: його учасники будуть розділені на три робочі групи, які опрацьовуватимуть питання створення інтегрованої моделі соціального захисту населення в ОТГ. 
 
 
Для довідки:
 
На Вінниччині із 35 об’єднаних територіальних громад, майже у всіх передбачено посаду фахівця із соціальної роботи, або створено відповідні структурні підрозділи.
 
Крім того, у 4-х ОТГ вже створено Центри надання соціальних послуг: Немирівській та Тульчинській міській ОТГ - Територіальний центр надання соціального обслуговування (надання соціальних послуг), у Бабчинецькій, Ковалівській ОТГ - Центр надання соціальних послуг.
 
На даний час в області діють 32 Центри надання адміністративних послуг (21 – районний, 4 – міськрайонні, 4 – міських, 2 - сільських, 1 - селищний) та 6 територіальних відділень: 3- в місті Вінниці, 1- в Липовецькому, 1- в Крижопільському, 1- в Погребищенському районах, якими протягом 2017 року Центрами надання адміністративних послуг у Вінницькій області надано більше 1 млн. адміністративних послуг(1 253 243).
 
 
Всі новини