Більше 200 млн грн. «теплих кредитів» залучили ОСББ та ЖБК за 2,5 роки дії Урядової програми

 
З початку дії Урядової програми підтримки ОСББ на утеплення навесні 2015 року, їхній інтерес до енергоощадності росте непомірними темпами. 
 
За неповний 2015 рік близько 200 ОСББ та ЖБК взяли більше 16 млн грн. «теплих кредитів». У 2016 році кількість ОСББ-учасників зросла вже вдвічі, а суми коштів – майже у 4 рази. Так, понад 400 ОСББ залучили 61 млн грн. на енергоефективні заходи. 
 
2017 рік став рекордним. Близько 600 ОСББ отримали в банках вдвічі більше коштів, ніж минулого року, а саме - 128 млн гривень. 
 
«ОСББ – це представники тієї категорії населення, яким ще два роки тому потрібно було роз’яснювати всі переваги участі у програмі, запевняти у справжності відшкодування. Сьогодні ми бачимо, як мешканці багатоповерхівок усвідомлюють необхідність об’єднуватися в ОСББ та спільно дбати про свій будинок та комфорт», - прокоментував Голова Держенергоефективності С.Савчук. 
 
Як пояснив Голова Агентства, для ОСББ та ЖБК передбачається найбільша сума державної допомоги на енергоефективні заходи - від 40% до 70% суми «теплого кредиту». З місцевих бюджетів можна отримати додаткову компенсацію відсоткової ставки чи суми кредиту. 
 
Як показує практика, участь у державній та місцевій програмах підтримки – можливість заощадити половину і більше витрат на різні енергоефективні заходи. 
 
За статистикою, найбільший попит на утеплення багатоповерхівок спостерігається у таких областях: Запорізькій, Рівненській та Дніпропетровській. У цих регіонах більше 120 кредитів видано ОСББ та ЖБК. Водночас, найбільшу суму «теплих кредитів» - 37 млн грн. - залучено ОСББ Волинської області. 
Всі новини