Делегація з Вінниччини на чолі з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм вивчає передовий досвід чехів у реформі децентралізації

З 23 по 26 вересня офіційна делегація у складі голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення Вінницької області на чолі з головою облдержадміністрації Валерієм Коровієм перебуває з навчальним візитом в Ліберецькому краї Чеської Республіки з метою перейняття практичного досвіду щодо реформи децентралізації, передачі владних повноважень та залучення інвестицій зі структурних фондів ЄС та приватного сектору.
 
В складі делегації також перебувають директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, директор Департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА Наталя Заболотна та директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович,
 
Першим пунктом програми був візит в Посольство України в Чеській Республіці, де члени офіційної делегації зустрілись з Надзвичайним і Повноважним Послом України в Чеській Республіці Євгеном Перебийносом. В ході зустрічі були обговорені основні аспекти співпраці України та Чехії. Зокрема, питання міжрегіонального співробітництва між Вінницькою областю та Ліберецьким краєм.
 
Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій зазначив:
 
«Як ніколи сьогодні ми цінуємо міжнародну підтримку. За останні кілька років нам вдалось зробити величезний крок вперед у наших стосунках із Ліберецьким краєм, а саме в питаннях медичної галузі та соціального розвитку. Рік тому Ліберецький край прийняв на оздоровлення під час літніх канікул 30 дітей воїнів, загиблих в АТО. Сьогодні в нашій державі проводиться багато реформ. Крім того, наш регіон має багато інвестиційно привабливих пропозицій, які, однозначно, зацікавлять інвесторів і дадуть можливість для нашої подальшої співпраці».
 
У свою чергу Надзвичайний та Повноважний Посол України у Чеській Республіці Євген Перебийніс привітав в Посольстві представницьку делегацію Вінницької області на чолі з головою ОДА Валерієм Коровієм:
 
«Ми завжди будемо підтримувати міжрегіональну співпрацю. Те, що ви робите сьогодні є неоціненним. Мені приємно, що делегація прибула до Чехії в рамках реалізації Угоди про співпрацю з Ліберецьким краєм Чеської Республіки. Протягом останніх років результатом співпраці між Вінницькою областю і Ліберецьким краєм стала реалізація низки взаємовигідних двосторонніх проектів. Сподіваюсь, що делегація матиме змогу ознайомитися з передовим досвідом чеських партнерів щодо втілення реформ та провести переговори про перспективні напрямки взаємодії двох регіонів».
 
В ході зустрічі сторони розглянули питання налагодження співпраці в рамках інвестиційних проектів, а саме -  залучення чеського інвестора на терени Вінницької області.
 
 
 
Всі новини