На Вінниччині активно проводяться ремонтно-відновлювальні роботи

Станом на 08 год. 30 хв. 02 жовтня 2017 року відкритих осередків горіння немає, спостерігається поодинока детонація боєприпасів.
Інформації щодо загиблих внаслідок надзвичайної ситуації 
не зареєстровано. За оперативною інформацією, травмовано 2 особи, які госпіталізовані до медичних закладів
Довідково: (перша особа госпіталізована до Вінницької ЦРЛ гр. Рибаченко Т.М., 1968 р.н., мешканка с. Медвідка Вінницького району, діагноз – вибухова травма, забій м’яких тканин плеча, травма хребта, стан середньої важкості;
друга особа -  Комарницька Надія Тихонівна, 1934 р.н., с. Медвідка, 
вул. Підлісна, 12, перелом шийки бедра)
29 вересня 2017 року проведено позачергове засідання Вінницької обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням Прем’єр-Міністра України, голови Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Володимира Гройсмана.
Довідково: За результатами засідання прийнято рішення щодо вжиття комплексу заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та проведення відновлювальних робіт.
30 вересня 2017 року відбулось чергове засідання штабу з ліквідації надзвичайної ситуації під головуванням першого заступника голови Вінницької облдержадміністрації Гижка А.П. в м. Калинівка.
Довідково: Під час  засідання акцентовано увагу голів райдержадміністрацій, міських голів та голів об’єднаних територіальних громад щодо особистої відповідальності за проведення ремонтно-відновлювальних робіт.
Проводяться відновлювальні роботи інфраструктури та об’єктів соціальної сфери на території Вінницького та Калинівського районів, по ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
Довідково: Станом на 08 год 30 хв. 02 жовтня 2017 року за інформацією оперативної групи ОДА про хід ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, здійснено обстеження 5221 об’єктів, пошкоджено 1391 будинок (квартири, інші капітальні споруди), пошкоджено 1302 покрівлі з яких відновлено 701, пошкоджено 8023 віконних блоків з яких 210 встановлено, пошкоджено 483 дверних блоків. До місця відновлювальних робіт було завезено   10219 листів шифера, 525 м 2 скла, 242 м 3 лісопиломатеріалів.
 
Станом на 08 год. 30 хв. 02 жовтня 2017 року відновлено газопостачання 
12 тис. 916 абонентам.
Довідково: За інформацією ПАТ "Вінницягаз" від газопостачання було відключено 15 населених пунктів, які налічують 13 тис. 384 абонентів.
Продовжуються роботи по відновленню газопостачання у с. Павлівка  (468).
Для надання психологічної допомоги мешканцям Калинівського району залучено групу екстреної психологічної допомоги у складі 5 осіб (від ДСНС – 3 особи, від Нацгвардії – 2 особи), надано допомогу 462 особам.
Довідково:  надано психологічну допомогу населенню м. Калинівки (168 особа), с. Павлівка 
(155 осіб), с. Сальник (53 особи), с. Медвідка (56 особи), с. Дорожнє (30 осіб).
Призупинений навчально-виховний процес дошкільних та освітніх закладів, розташованих у зоні можливого ураження.
До 09 жовтня 2017 року закрито рух повітряного транспорту 
в радіусі 5 кілометрів від м. Калинівка.
До виконання завдань з гуманітарного розмінування населених пунктів і територій залучено зведений піротехнічний загін ДСНС загальною чисельністю 108 чол. особового складу та 41 од. спеціальної техніки.
ДСНС та Міноборони спільно розроблено та затверджено План організації робіт з очищення територій, забруднених вибухонебезпечними предметами внаслідок надзвичайної ситуації, яка виникла на 48 арсеналі Збройних Сил України.
Піротехніками ДСНС продовжується виконання заявок від населення щодо виявлення підозрілих предметів. Усього з початку виконання робіт отримано 313 заявок, з них виконано – 309.
Обстежено на наявність вибухонебезпечних предметів 12,6 тис. га території з 30,4 тис. га. Проводиться очищення від вибухонебезпечних предметів місцевості за межами населених пунктів у 10-ти кілометровій зоні навколо арсеналу.
Довідково: Маршрути транспортування виявлених та вилучених вибухонебезпечних предметів для їх подальшої передачі представникам 48 арсеналу Збройних Сил погоджуються із місцевими органами влади та, як правило, здійснюються у супроводі підрозділів Національної поліції, або самостійно після повідомлення Національної поліції про маршрут і час руху транспортних засобів.
Загальна площа території у зоні відповідальності ДСНС для гуманітарного розмінування складає понад 30,4 тис. га.
Відповідно до розподілу зон відповідальності, очищенню від вибухонебезпечних предметів силами ДСНС підлягають дев’ять секторів у трьох зонах гуманітарного розмінування, зокрема:
 зоні високого забруднення(Зона № 1), радіусом 2 км, розподілено на 
20 ділянок розмінування, що безпосередньо прилягають до технічної території арсеналу і є найбільш забруднені вибухонебезпечними предметами, розкиданими під час вибухів на  арсеналі;
у зоні середнього забруднення (Зона № 2), радіусом від 2 до 5 км, включає 
20 ділянок розмінування із середнім ступенем забруднення вибухонебезпечними предметами;
 
у зоні помірного забруднення (Зона № 3), радіусом від 5 до 10 км, складається із 17 ділянок, на яких виявлялися поодинокі вибухонебезпечні предмети.
 
Рішенням комісії ТЕБ та НС Вінницької облдержадміністрації за участю Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б. (протокол засідання від 29.09.2017) визначено термін виконання заходів з очищення від вибухонебезпечних предметів сільськогосподарських угідь та місцевості за межами населених пунктів у 10-кілометровій зоні навколо 48 арсеналу Збройних Сил України – до 28 листопада 2017 року.
 
У ході проведення робіт з гуманітарного розмінування виявлено, вилучено та передано представникам 48 арсеналу – 547 вибухонебезпечних предметів.
 
З метою забезпечення своєчасного інформування населення стосовно ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої вибухами і пожежами на технічній території 48 арсеналу Збройних Сил України, організовано  висвітлення у ЗМІ відповідних матеріалів, у тому числі: на телебаченні – 107, по радіо – 189, у друкованих засобах – 61, в Інтернет-виданнях – 303.
 
Організовано і забезпечено виготовлення та розповсюдження 
понад 9 тис. 300 інформаційних листівок для населення постраждалих районів стосовно порядку обов'язкових дій громадян у разі виявлення вибухонебезпечних предметів, попереджень щодо небезпеки поводження із ними, контактних телефонів відповідних служб тощо.
 
З метою забезпечення безпеки дітей та підлітків, які проживають у постраждалих районах, за розпорядженням керівництва обласної державної адміністрації, 2 жовтня 2017 року в усіх навчальних закладах постраждалих районів проводитимуться розширені уроки (заняття) з цієї тематики.
 
До проведення робіт з розмінування технічної території арсеналу залучено 50 груп розмінування Збройних Сил України у складі 238 чол. особового складу та 52 од. техніки.
 
Проведено розмінування внутрішнього периметру території арсеналу в повному обсязі.
 
Крім того від Збройних сил України до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій залучено 9 протипожежних танків та 5 інженерних машин розгородження ІМР-2.
 
До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучалися два пожежні літаки авіації ДСНС АН-32, якими було проведено 48 скидів (400 тон води).
 
Підрозділами ДСНС здійснюється моніторинг протипожежного стану населених пунктів в зоні надзвичайної ситуації, ліквідовано загоряння 
7 будинків внаслідок влучання боєприпасів.
 
Для забезпечення публічної безпеки і порядку від Нацполіції задіяно 
36 осіб, 8 транспортних засобів.
 
Працює телефонна “гаряча лінія” Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації за номером 043-332-14-63, на яку звернулось понад 300 громадян.
 
Керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації призначено Першого заступника Голови Вінницької облдержадміністрації Гижка А.П.
 
В цілодобовому режимі працює штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (керівник штабу - голова Калинівської районної державної адміністрації Гаврилюк В.О.).
 
Всього до ліквідації наслідків надзвичайної ситуації залучено 
1 тис. 719 чол. та 333 од. техніки, а саме:
 
ДСНС – 218 чол. та 77 од. техніки;
 
Нацполіція – 36 чол. та 8 од. техніки;
 
ЗСУ – 1077 чол. та 195 од. техніки;
 
СБУ – 174 чол. та 20 од. техніки;
 
МОЗ – 12 чол. та 4 од. техніки;
 
ПАТ «Вінницягаз» - 150 чол. та 25 од. техніки;
 
Укрзалізниця – 52 особи та 4 пожежних потяги.
Всі новини