О.Закорченний взяв участь в обласній нараді з питань реформування ключових галузей життєдіяльності регіону

 
11 травня в залі засідань облдержадміністрації під головуванням голови ОДА Валерія  Коровія  відбулась розширена обласна нарада, в якій взяли участь : заступники голови облдержадміністрації, голови районних державних адміністрацій, міські голови міст обласного значення та міський голова м. Вінниці, лідери ОТГ, керівники департаментів ОДА, представники ЗМІ.
 
 
До порядку денного наради були включені наступні питання: 
 
Про реформування галузі освіти відповідно до Закону України «Про освіту»;
Про виплату заробітної плати ЦПМСД. Використання медичного обладнання та виробів медичного призначення, придбаних за кошти Світового банку;
Про монетизацію проїзду для пільгових категорій громадян;
Про нову програма житлових субсидій. 
«Ми розглядатимемо сьогодні базові питання, які мають надзвичайно важливе значення,- підкреслив Валерій Коровій. - Основним питанням для державного бюджету на сьогодні є забезпечення макроекономічної стабільності в державі і виконання зобов’язань по зовнішнім запозиченням. Тож розраховувати на те, що державний бюджет буде направо і наліво роздавати кошти не треба.
 
Думаю, що для всіх нас перша половина року буде дуже непростою у частині прямих асигнувань із держбюджету».
 
Звертаючись до учасників наради, очільник області охарактеризував основні досягнення бюджетної децентралізації для бюджетів базового рівня регіону. Він, зокрема, зазначив, що за останні три роки  місцеві бюджети зросли від 3 млрд. грн. до 9 млрд. грн.
 
«На базовий рівень пішли субвенції на освіту та медицину,  60% ПДФО, місцеві податки і збори, які формують бюджети розвитку. Тож бюджети розвитку за минулий рік, порівняно із 2014 роком зросли із 350 млн. грн. до  2,9 млрд грн. у 2017 році. Хочу вкотре наголосити, що разом із збільшенням фінансових ресурсів, збільшується відповідальність керівників органів влади базового рівня. Ми сьогодні матимемо чесну розмову про ті відповідальні завдання, які необхідно вирішувати вже зараз»,- підкреслив Валерій Коровій.
 
 
Нова програма житлових субсидій, яка почала діяти з 1 травня 2018 року, є перш за все соціально справедливою та більш адресною
 
 
На цьому наголосила  під час розширеної наради в ОДА директор Департаменту соціальної та молодіжної політики  облдержадміністрації Наталя Заболотна.
 
Посадовець пояснила нові правила призначення житлових субсидій , які  спрямовані на те, щоб всі, хто справді потребує державної допомоги – її отримали: « В результаті застосування нових правил призначення субсидій жоден з тих, хто потребує допомоги не постраждає. Нові правила не торкаються малозабезпечених людей, пенсіонерів чи офіційно зареєстрованих безробітних. При цьому, якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер, відповідно до нової програми житлових субсидій, це відбуватиметься двічі на рік – у травні і жовтні. Як і раніше, для більшості субсидіантів субсидії перепризначатимуть автоматично, з урахуванням доходів за попередні два квартали».
 
Наталя Заболотна звернула особливу увагу на такі нововведення:
 
Тепер, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років з дати випуску, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.
 
З 1 травня 2018 року якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів або будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, власники або мешканці такого  помешкання повинні будуть оплачувати комунальні послуги в повному обсязі.
 
Позитивне нововведення для внутрішньо-переміщених осіб та об’єднаних територіальних громад: субсидію ВПО можна буде оформити без договору оренди житла. Достатньо буде подати в управління соціального захисту населення лише Заяву і Декларацію, у якій зазначається склад домогосподарства з урахуванням внутрішньо-переміщених осіб. І на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов буде призначено житлову субсидію.
 
 Об’єднаним територіальним громадам надано право приймати від громадян документи для оформлення  субсидії для передачі їх органам соціального захисту населення. Це аналогічно тому, як зараз відбувається у сільських і селищних радах.
 
Економних споживачів держава преміює. Так як і минулого року, під монетизацію підпадають зекономлених домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень.
 
Субсидіантам, які вели енергоефективне домогосподарство, для отримання коштів необхідно буде до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соціального захисту населення, на підставі якої здійснюватиметься виплата грошової винагороди за енергоефективність.
 
Наталя Заболотна також підкреслила , що Уряд зробив важливий крок на шляху до монетизації субсидій. Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, які в результаті ощадливого використання енергоресурсів можна буде використати на свій розсуд.
 
З 1 січня 2018 року запрацювала монетизація пільг і субсидій на рівні надавачів комунальних послуг. Це було необхідною передумовою для реалізації повномасштабної монетизації для людей, у відповідності до статті 11 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».
 
Для створення до 1 вересня освітнього простору в початковій школі Вінницькій області держава виділила більше 45 млн. грн. субвенції
 
 
У навчальному 2019-2020 році на Вінниччині буде створено 1079 перших класів. У них школярі навчатимуться за новим стандартом. Про  основні принципи створення освітнього простору в початковій школі, відповідно до  урядової концепції «Нової української школи» інформував під час розширеної наради в ОДА  в.о. директора Департаменту  освіти і науки облдержадміністрації Володимир Буняк.
 
Найближчим часом кошти будуть на місцях, запевнив посадовець: голова облдержадміністрації Валерій Коровій вже підписав відповідне розпорядження.
 
«Кошти розподіленні по районам, відповідно до кількості перших класів. Так, 40% цієї суми піде на закупівлю дидактичних матеріалів для 1 класу. Ще 40% фінансування буде спрямовано на закупівлю сучасних меблів для початкових класів НУШ.  20% субвенції має бути використано на закупівлю комп'ютерного обладнання для початкових класів,- зазначив Володимир Буняк.
 
Водночас, посадовець наголосив, що гроші можна буде використати лише на засадах співфінансування з місцевими бюджетами.Зокрема, для шкіл в містах  обласного значення органи влади мають до фінансувати 30%,  для навчальних закладів в районах та ОТГ- 10%.
 
За кожну гривню, а також за  виконану роботу по підготовці перших класів до Нової Української школи місцеві органи влади кожного10 та 20 числа поточного місяця звітуватимуть Департаменту освіти облдержадміністрації.
 
Вчителі Нової української школи обов’язково повинні пройти  курси з підвищення кваліфікації, до того, як наберуть перші класи. Навчатися можна в обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників так і дистанційно на спеціальних онлайн-курсах.
 
 
Всі новини