Підсумки роботи відділу освіти за 2016-2017 навчальний рік

Доступність до якісної освіти починається з дошкільної ланки, бо саме вона є базисом системного розвитку дитини, фундаментом творення якісно нового освітнього простору.
Мережа дошкільних навчальних закладів району відповідає потребам населення: функціонує 24 заклади (22 ДНЗ, 2 НВК), у яких  - 45 груп. Дошкільною освітою охоплено 1048 дітей.
У дитячих установах створені сприятливі умови для формування особистості дошкільника. Колективи дитячих садочків за допомогою спонсорів, батьків доклали немало зусиль при проведенні ремонтів, оснащенні ігрових майданчиків, утворенні розвивального життєвого простору в групах, щоб діти мали всі можливості для самореалізації.
Дошкільні заклади знаходяться на балансі сільських та селищних рад і фінансуються згідно з кошторисом. Кожен дошкільний навчальний заклад у повному обсязі реалізовує Базовий компонент як державний стандарт до-шкільної освіти.
Здійснення контрольно-аналітичної  діяльності є однією  з головних функцій відділу освіти. У 2016-2017 н.р. здійснено дні контролю у Липівській, Рожнятівській та Яланецькій школах. Перевірено діяльність адміністрації Антонівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з організації виконання пропозицій за наслідками атестаційної експертизи.
Відповідно до плану роботи відділу освіти було здійснено державну атестацію 5 шкіл: НВК "Вербівської ЗОШ І-ІІ ступенів-ДНЗ", Комаргородської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Височанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Стінянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Вапнярківської ЗОШ І-ІІ ступенів. 
За результатами державної атестації всі п'ять шкіл було визнано атестованими та підтверджено їм право на надання початкової загальної освіти, базової загальної середньої освіти, повної загальної середньої освіти з видачею документів про освіту державного зразка про відповідний рівень освіти.
Для забезпечення потреби населення у якісних освітніх послугах на Томашпіллі сьогодні мережа загальноосвітніх навчальних закладів налічує 21 навчальний заклад, Вапнярська ОТГ - 3 (у т.ч.1 школа-сад), Томашпільська - 3 (у т.ч. школа-гімназія), з яких: 1 - І ступеня, 6 - І-ІІ ступенів, 14 - І-ІІІ ступенів; 3 - НВК, з них 1 школа-гімназія та 2 школи-сад.
У загальноосвітніх навчальних закладах району навчається 3152 учні (3182 - у минулому році). Середня наповнюваність шкіл - 150 учнів, середня наповнюваність класів - 13,4 учнів.
Для дітей, які за станом здоров'я не можуть відвідувати навчальний заклад, організовано індивідуальне навчання. У 2016-2017 навчальному році індивідуальною формою навчання охоплено 11 учнів за станом здоров'я та 21 учень, які навчаються в класах, де кількість учнів менша 5 осіб (Вербівська, Пилипи-Борівська, Нетребівська, Марківська школи).
Інклюзивною формою навчання охоплено 9 учнів (1 - у Вапнярській школі №1, 3 - у Гнатківській, 2 - у Комаргородській, 1 - у Вапнярківській, 1 - у Вилянській, 1 - у Пилипи-Борівській).
Підвіз здійснювався 6 шкільними автобусами та 2 орендованими. Шкільними автобусами підвозилися: 20 учнів з Пеньківки, 38 - з Благодатного й Олександрівки, 1 - з Горишківки до НВК "Томашпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія", 16 - з Жолобів до Липівської школи, 30 - з Горишківки до Комаргородської, 22 - з Паланки до Вапнярківської школи   та  НВК "Вапнярська  загальноосвітня школа  І-ІІІ ступенів №3 - дошкільний навчальний заклад".
Орендованим транспортом: 20 - з Антополя до Марківської школи та 132 учні з Яришівки, ПМК, Білої до НВК "Томашпільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - гімназія". Всього підвозилося 302 учні.
У 2016-2017 навчальному році 9-й клас закінчили 324 учні, 23 з яких отри-мали свідоцтво з відзнакою, що становить 7 %. Повну загальну середню освіту здобули 144 учні, четверо з них екстерном. Претендентами на нагоро-дження медалями за рішенням засідань педрад навчальних закладів були 28 випускників (19 - на золоті медалі, 9 - на срібні).
Проте були нагороджені медалями 6 випускників: 3 - золотою і 3 - срібною (20% претендентів).
За результатами державної підсумкової атестації з української мови лише 10 (7%) випускників мають високий рівень навчальних досягнень. Це такі загальноосвітні школи: Вапнярська №1 та №2, Великорусавська, Томашпільська, Рожнятівська та Яланецька. Сім випускників (5%) мають початковий рівень навчальних досягнень. Найбільший цей показник у Великорусавській - 38 %, у Яланецькій - 17%, Липівській та Пилипи-Борівській школах - по 14%, у решти шкіл відсутні учні, які склали державну підсумкову атестацію з української мови на початковому рівні.
Державну підсумкову атестацію з історії України складали 120 випускників, з яких 19 (16 %) склали на високому рівні. Найкращі результати показали випускники Томашпільської школи-гімназії (39%).
У  районі  функціонує будинок дитячої творчості. Позашкільною освітою охоплено 736 дітей.
 Харчування учнів у навчальних закладах району здійснюється згідно з нормами харчування, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2004 року № 1591 "Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах".
У 21 загальноосвітньому навчальному закладі району організовано харчування учнів. Гарячим безкоштовним харчуванням було охоплено 2451 учень початкових класів та дітей пільгової категорії, профінансовано 325 689,76 грн.
Відпочинок та оздоровлення дітей і підлітків  -    одне з головних напрямків роботи влітку. На базі загальноосвітніх навчальних закладів організовано роботу пришкільного табору з денним перебуванням, мовних таборів та мовних загонів,  а саме: пришкільного табору "Барвінок" - Вилянська школа; пришкільного табору організованого відпочинку "Веселка" - Височанська школа; пришкільного табору "Світанок" - Гнатківська школа, пришкільного мовного табору "Веселка" ("Raibow")  - Томашпільська школа-гімназія"; пришкільного мовного табору "Чарівна земля" "Маgісlаnd" - Комаргородська школа; мовного загону "Sunflower" - Раківська школа; мовного загону "Дружба" ("Friendship") - Вапнярська школа №1. Загалом у таборах відпочило 304 дитини.
Відповідно до рішень загально-шкільних батьківських зборів навчальних закладів району пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням дітей   при 14 навчальних закладах ра-йону не організовувалися.
За рахунок коштів місцевого бюджету оздоровлено 11 дітей у дитячих   оздоровчих закладах санаторного типу "Подільський Артек".
На проведення оздоровчої кампанії з районного бюджету виділено 50 000 грн.
Незважаючи на непросту ситуацію в країні, у районі системно здійснюються заходи щодо захисту та фінансування освітньої галузі. Своєчасно, у повному обсязі забезпечуються виплати заро-бітної плати працівникам освіти. Стовідсотково здійснено виплати на оздоровлення педагогічним, бібліотечним і медичним працівникам. Виплачено відпускні та оздоровчі всім педпрацівникам та відпускні техперсоналу.
У 2017 році збережено надбавки педагогічним працівникам навчальних закладів у граничному розмірі 20%.
З метою підвищення або збереження кваліфікації педагогічних працівників проводиться фінансування на відря-дження та оплату послуг із курсової перепідготовки.
За результатами перевірки готовності навчальних закладів до 2017-2018 навчального року встановлено, що на підготовку навчальних закладів використано 1  791  435 грн., з них: Вапнярська ОТГ- 185 849 грн., Томашпільська ОТГ- 903 604 грн.
На Томашпільщині 12 загальноосвітніх шкіл опалюються твердим паливом, з них: на дровах - 7, на вугіллі - 5. Газове опалення на сьогодні залишилося у 9 загальноосвітніх закладах. Наразі проводиться робота з переведення на альтернативне опалення Пилипи-Борівької школи, планується закупити два нових твердопаливних котли та один газовий для Вилянської школи.
Що ж до забезпечення паливом, то вже підписано угоду на купівлю газу у ТОВ "Енергогазрезерв" на суму 1 418 917,50 грн., на транспортування газу складено угоду з ПАТ " Укртрансгаз" на суму 12 810,80 грн., з розподілу газу складено угоду з Тульчинським від-діленням "Вінницягаз" на суму 156 926,48 грн., розподілення - 193 050 мЗ газу.
Кам'яного вугілля заплановано закупити 300 т, дров  - 1200 м3.
Упродовж року з метою підготовки педагогічних кадрів до впровадження нового Державного стандарту освіти, формування готовності до творчого пошуку, здатності самостійно засвоювати нові знання й уміння організовано роботу районного методичного об’-єднання, шкіл з підвищення педагогічної майстерності, комп'ютерної грамотності, віртуальних, творчих лабораторій, проведення семінарів-практикумів на базі загальноосвітніх навчальних закладів.
Районний методичний кабінет налагодив належну роботу районних  та шкільних методичних об'єднань, яких у цьому році проведено відповідно 46 та 283. Особливого значення надавалося диференціації роботи з педагогічними кадрами, удосконаленню бази науково-теоретичних знань із теорії та методики навчально-виховної роботи.
У 2016-2017 навчальному році атестовано 109 педагогів, з них педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів - 97, позашкільних навчальних закладів - 6, дошкільних навчальних закладів - 6. Чергово атестувалося 100 працівників, позачергово - 9.
Сучасні тенденції реформування  освіти орієнтують педагогів на навчання упродовж життя задля особистого розвитку та професійного зростання шляхом формальної, неформальної та інформальної освіти.
Сучасні освітні реформи вимагають оновлення змісту освіти на основі розбудови навчально-виховного процесу відповідно до потреб особистості та індивідуальних можливостей учнів, зростання їхньої самостійності і творчої активності. Підтримка та розвиток учнів, які володіють потенціалом до високих досягнень, є одним із пріоритетних напрямів сучасних змін.
 
Відділ овіти Томашпільської РДА
 
Всі новини