Про роботу в умовах з можливим аномальним зниженням температури

У зв'язку із можливим аномальним зниженням температури повітря, погіршенням погодних умов та з метою попередження нещасних випадків на виробництві Управління Держпраці у Вінницькій області звертається до представників органів влади на місцях, суб'єктів господарювання усіх форм власності щодо вжиття дієвих заходів по забезпеченню дотримання працівниками вимог безпеки на робочих місцях, здійсненню постійного та належного контролю за дотриманням працівниками вимог нормативно-правових актів з охорони праці, промислової та пожежної безпеки.
Так, внаслідок погіршенням погодних умов можливі перебої в системах тепло, електро- та газопостачання, що може призвести до аварійних ситуацій (обриву ліній електропередач, зупинки теплопостачального обладнання та інше).
Високий рівень використання опалювальних приладів і пічного опалення, через низьку температуру повітря, може призвести до пожеж і отруєння чадним газом та до настання нещасних випадків.
Враховуючи ситуацію попередніх років (саме в цей період велика ймовірність настання нещасних випадків з охоронниками) та з метою недопущення випадків травматизму:
1. Головам районних державних адміністрацій, головам міських рад міст обласного значення, керівникам обласних та районних управлінь:
1.2. Забезпечити здійснення контролю за дотриманням суб'єктами господарювання вимог безпеки на виробництвах та дотриманням ними нормативно- правових актів з охорони праці та пожежної безпеки.
2. Суб'єктам господарювання усіх форм власності:
2.1. Забезпечити здійснення постійного контролю за дотриманнями працівниками вимог охорони праці, пожежної безпеки, а також трудової та виробничої дисципліни.
2.2. Не допускати до виконання робіт працівників (в тому числі робіт по охороні об'єктів), які не пройшли в установленому порядку медичних оглядів, навчання, інструктажів і перевірки знань з питань охорони праці, пожежної безпеки.
2.3. Забезпечити всіх працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ;
2.4. Провести перевірки всіх електро- та газоопалювальних приладів, у разі не відповідності вимогам безпеки вилучити їх з експлуатації.
2.5. Провести перевірки газових приладів, пічного опалення на наявність тяги в димових та вентиляційних каналах у всіх опалювальних пунктах, особливо звернути увагу на робочі місця охоронників.
2.6. Заборонити використання саморобних опалювальних приладів, для обігріву адміністративних та виробничих об'єктів.
2.7. Заборонити куріння, а також використання відкритого вогню в виробничих приміщеннях.
2.8. Забезпечити своєчасне прибирання територій від снігу та посипання пішохідних доріжок піском.
2.9. Забезпечити постійний контроль та своєчасне прибирання криги та снігу, що звисає з дахів будівель.
2.10. Заборонити перебування на робочих місцях, в тому числі на об'єктах охорони, в нічний час, сторонніх осіб.
2.11. Обмежити виконання робіт на відкритому повітрі.
2.12. Працівників, які виконують роботи на відкритому повітрі забезпечити теплим спецодягом, спецвзуттям та іншими ЗІЗ.
 
Начальник Управління Держпраці у Вінницькій області 
В.В.Марунько
 
Всі новини