Проблеми трудової міграції в Україні

     Протягом усієї історії людства міграційні процеси відіграють значну роль у суспільному розвитку. З одного боку, вони є чутливими індикаторами реагування населення на зміни в економічному, політичному та соціальному житті, залежно від їхньої величини й напряму вони впливають на демографічні процеси, які відбуваються як у регіонах, так і в цілому у державі. Міжнародна міграція стала одним з головних чинників соціально-економічних трансформацій і розвитку всіх регіонів. В зв’язку з цим виникає потреба у дослідженні особливостей трудової міграції в Україні.
     Працівником центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в районному центру зайнятості було проведено семінар на тему «Проблеми трудової міграції в Україні». Слухачів було проінформовано про основні поняття міграції,  плюси та мінуси роботи за кордоном, та продемонстровано відеоролик про протидію торгівлі людьми.
     Предметом уваги держави має стати протидія найбільш негативним виявам виїзної трудової міграції, насамперед торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації. Великі масштаби цього соціального лиха зумовлені переважно використанням міжнародними злочинними мережами наївності та непоінформованості більшості молодих громадян, насамперед у провінції, щодо намірів тих, хто здійснює регулярні набори «танцюристок» чи «офіціанток» для роботи за кордоном.
Пам’ятайте, якщо ж ви все таки зібрались працювати за кордоном:
-         Перевірте, чи має фірма - посередник ліцензію. Це можна зробити на сайті міністерства соціальної політики www.mlsp.gov.uaв розділі «Діяльність» і підрозділі «Працевлаштування за кордоном», в якому наводиться перелік фірм, що мають ліцензії.
-          Перевірте достовірність інформації про фірму-посередника в обласних центрах зайнятості та у Державному центрі зайнятості.

     Фахівець із соціальної роботи                                Я. О. Поповська

 

 

Всі новини