Провели виховний захід в Липівській ЗОШ

Кожен з нас, і дорослий і малий, є повноправним членом суспільства, його невід’ємною частиною, вільним і рівним у своїй гідності та правах.
Першим кроком для повної реалізації себе як повноцінного громадянина є ознайомлення з переліком основних прав та обов’язків. Адже, щоб запобігти порушенню своїх прав, а в разі порушення – захистити себе, то потрібно їх знати.
В нашій країні не існує спеціального законодавства для неповнолітніх, і їх права виділені окремими статтями Сімейного, Цивільного, Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України, а також регулюються окремими законами, такими як закони «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з дітьми та молоддю», «Про попередження насильства в сім’ї». Різні державні інституції та міністерства покликані відповідати за дотримання прав дитини в Україні. Багато зусиль також докладають громадські організації, які працюють на терені захисту прав дитини, щоб кожна дитина почувала себе захищеним законом повноцінним членом суспільства.
В Липівській ЗОШ було проведено захід на тему : «Кожна дитина має право знати свої права» фахівцями з соціальної роботи районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, головним юрисконсультом служби у справах дітей та старшим інспектором з сектору провенції. Кожному учневі було донесено, які вони мають права та обов’язки, яку несуть відповідальність за їх порушення, а також під час бесіди кожен міг висловити свою думку, задати запитання та отримати на нього відповідь, показано науково - пізнавальні відеофільми про права та обов’язки  дітей.
 Держава, зобов’язана як найширше ознайомлювати як дорослих, та і дітей з правами, закріпленими у Конвенції ООН «Про права дитини». Адже незнання закону не звільняє від відповідальності.
Пам’ятайте!
Ваші права будуть поважати інші, якщо ви самі будете поважати права інших.
 
Фахівець із соц. роботи    
Поповська Я. О.
 
 
 
 
Всі новини