Сектор ЦЗ інформує: Увага! Cильне похолодання в Україні!

За даними УкрГідрометцентру, внаслідок вторгнення холодного арктичного повітря з півночі Європи в Україні очікується зниження нічної (мінімальної) температури:
25-27 лютого на Київщині до 17-22° морозу (у Києві 16-19° морозу), місцями по області до 24° морозу.
26-27 лютого температура вночі 14-20° морозу, у Волинській, Львівській, Тернопільській, Рівненській, Житомирській, Київській, Черкаській, Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях місцями до 25° морозу; у південній частині температура суттєво не зміниться.
Вранці  та вдень 27 лютого і вночі 28 лютого в Україні, крім західних областей, сніг, хуртовини, пориви вітру 15-22 м/с, у Приазов'ї місцями 25-27 м/с; вдень 27 лютого у південних, Кіровоградській, Дніпропетровській, Полтавській області сильні снігопади, сильні хуртовини, снігові замети.
 
СЕКТОР ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТОМАШПІЛЬСЬКОЇ РДА ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО МЕШКАНЦІВ ТОМАШПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ ТА ГОСТЕЙ БЕЗ НЕГАЙНОЇ ПОТРЕБИ НЕ ВИРУШАТИ В ДАЛЕКУ ДОРОГУ, ПАМЯТАЙТЕ ПРО ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПЕРЕБУВАННЯ НА МОРОЗІ, НЕ ДОЗВОЛЯЙТЕ ДІТЯМ ПЕРЕБУВАТИ НА МОРОЗІ В ВЕЧІРНИЙ ТА НІЧНИЙ ЧАС БЕЗ НАГЛЯДУ ДОРОСЛИХ, ВАШЕ ЗДОРОВЯ ТА БЕЗПЕКА ЗАЛЕЖИТЬ ВІД САМИХ ВАС.
 
ПАМЯТКА НАСЕЛЕННЮ!
ЯК ЗАСТЕРЕГТИ СЕБЕ ВІД ПЕРЕОХОЛОДЖЕННЯ  ОРГАНІЗМУ ТА ПРАВИЛА ПЕРШОЇ ДОПОМОГИ ПРИ ПЕРЕОХОЛОДЖЕННІ
 
Його основні причини – тривале перебування у воді або навіть короткочасне перебування в крижаній воді. Реакція людини на переохолодження визначається ступенем адаптації організму до холоду.
Для його попередження при купанні треба обмежувати час перебування у воді і регулювати перерви між заходами у воду.
До ознобу не повинні купатися люди будь-якого віку.
Ознаки переохолодження: озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, зниження температури тіла, біль у пальцях рук і ніг, поява “гусячої шкіри”, позіхання, гикавка, втрата свідомості. У постраждалого наступає апатія, сонливість, загальна слабкість, поверхневе дихання. Ступінь і швидкість настання переохолодження залежать від температури води та адаптації організму до холоду.
При легкому ступені переохолодженняз’являються озноб, м’язове тремтіння, загальна слабкість, утруднене пересування, збліднення шкіри. Постраждалого необхідно тепло одягти, напоїти гарячим чаєм або кавою, змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. Подальше купання в цей день припиняється.
Середній ступінь переохолодженняхарактеризується синюшністю губ і шкіряних покривів, ослабленням дихання, пульс стає рідшим, з’являється сонливість, втрачається спроможність до самостійного пересування.
При важкому ступені переохолодженняможе настати втрата свідомості. Життєві функції поступово згасають.
Заходи по наданню першої допомог
иПри легкому ступені переохолодження постраждалого необхідно тепло одягти, напоїти гарячим чаєм або кавою, змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. Подальше купання в цей день припиняється.
При середньому і важкому ступені переохолодження постраждалого треба розтерти вовняною тканиною, зігріти під теплим душем (якщо його поміщають у ванну, то температуру води підвищують поступово від 30-35оС до 40-42°С), зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко, зігріти грілками. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.
 
Сектор цивільного захисту Томашпільської РДА
Всі новини