Створено Центр медико-психологічної реабілітації постраждалйм в зоні АТО

На базі Клініки ДУ «Інститут медицини праці НАМН» згідно Угоди про співпрацю між Міністерством оборони, Прикордонною службою, СБ України та Інститутами Академії медичних наук України в жовтні 2014 року створено Центр медико-психологічної реабілітації постраждалйм в зоні АТО задля чого з ліжкового фонду Клініки виділено 40 ліжок.

З самого початку роботи і до тепер в Центрі проходять реабілітацію пацієнти з різних регіонів України: Херсонська, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Київська, Житомирська, Чернігівська та з інших областей.

Патологія, з якою пацієнти спрямовуються до Центру це -стани після гострої реакції на стрес з різноманітними синдромами: інсомнічним, астено-депресивним, тривожно-депресивним, тощо;посттравматичний стресовий розлад, проявами якого є часткова або повна соціальна дезадаптація, нестійкість психіки (розгубленість, негативізм, суїцидальні думки, нервові зриви, прояви жорстокості), втома, апатія, порушення сну, пам'яті, шлунково-кишкові, урологічні та сексуальні розлади, професійні та соціальні конфлікти;стани після закритих черепно-мозкових травм: струс головного мозку, акубаротравми, мінно-вибухові травми, тощо.

В Центрі надається високоспеціалізована медична допомога фахівцями вищої та першої категорії, докторами та кандидатами медичних наук за спеціальностями: неврологія, терапія, психотерапія, медична психологія, дерматологія, офтальмологія, отоларингологія, стоматологія, алергологія, пульмонологія, кардіологія. Широко долучається консультативна допомога інших установ системи НАМН.

Згідно з угодою про співпрацю, 20 провідних співробітників Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН: психологи, психотерапевти,які мають досвід роботи з військовою травмою, надають психологічну допомогу із застосуванням методів: КПТ-терапія, ДПДТ, психодрама, символ драма, гештальттерапія, арт-терапія, бодінаміка, біосугестивна терапія тощо. Робота проходить індивідуально та групами.

На базі Клініки запровадженобагаторівневий комплексний підхід до лікування військової психотравми із застосуванням медико-психологічних, психотерапевтичних, медикаментозних і немедикаментозних методів, включаючи різноплановий фізіотерапевтичний комплекс: електропроцедури (електросон,іонофорез, озокерит, УВЧ, Д'Арсонваль, магнітолазер, ампліпульс, ІКВ. тощо).

бальнеотерапія (підводний душ-масаж, хвойно-сольові ванни), кисневий коктейль,інгаляції, ЛФК, масаж, рефлексотерапія, пневмопресінг, ударно-хвильова терапія. Д'Арсонваль, магнітолазер, ампліпульс, ІКВ тощо), бальнеотерапія (підводний душ-масаж, хвойно-сольові ванни), кисневий коктейль, інгаляції, ЛФК, масаж, рефлексотерапія, пневмопресінг, ударно-хвильова терапія.

В Центрі запроваджено застосуваннясучасного унікального обладнання за методикою «ТОМАТІ8» (нейро-сенсорна стимуляція) для корекції тривожних, депресивних станів, розладів сну, підвищення пластичності роботи головного мозку тощо.

Вже понад рік Центр долучає до роботи з бійцями спеціалістів зканістерапії (лікування за допомогою собак)

Співпраця з громадською організацією дає можливість тим, хто перебуває в Центрі відвідувати концерти, театри, різноманітні соціальні, спортивні заходи, майстеркласи арттерапії, прослуховувати лекції з профорієнтації, спілкуватися з побратимами, які проходили реабілітацію раніше.

За час існування Центру проліковано понад 700 осіб. Набутий досвід медико- психологічної реабілітації, комплексний підхід та потужна клінічна база забезпечує позитивні результати лікування та відновлення стану психічного здоров'я учасників АТО.

Допомога з психологічної реабілітації" в Центрі також надається членам родин учасників АТО (батькам, дружинам), а також волонтерам,

Для того, щоб потрапити до Центру на реабілітаційний курс необхідно мати:

1. Посвідчення учасника бойових дій та військовий квиток

2. Направлення до Центру:дійсним військовослужбовцям - від керівництва або медичного відділу військового підрозділу;демобілізованим, членам родин, волонтерам - від лікаря за місцем проживання або реєстрації (це може бути будь- який лікар: дільничний терапевт, невропатолог, психіатр тощо)

Контакти: консультативно-поліклінічне відділення 044 289 65 30

Координатор центру Возніцина Ксенія телефон 0503258266

Всі новини