Українці готуються до зими: за тиждень залучено понад 115 млн грн. «теплих кредитів»

Перед початком опалювального сезону все більше родин долучається до енергоефективних заходів, у тому числі за підтримки держави. Так, за тиждень Урядовою програмою «теплих кредитів» скористалося ще близько  5 тисяч родин на суму 115,3 млн гривень.
Найбільшу суму коштів – 107 млн грн. – видано 4,5 тис. родин, які утеплюють індивідуальне житло.
Більше 4 млн грн. «теплих кредитів» взяли 172 домогосподарства, щоб встановити твердопаливні котли і заощадити на споживанні газу.
Ще 4,5 млн грн. отримали 23 ОСББ та ЖБК на утеплення багатоповерхівок.
«Результати моніторингу програми доводять, що впродовж всього часу програми всі три її напрями користуються попитом. Кожна родина враховує свої потреби, аналізує доцільність проведення різних енергоефективних заходів. Прикладами для багатьох є ті родини, які  скористалися програмою і вже в рази менше сплачують за комунальні послуги, особливо в опалювальний період», - прокоментував Голова Держенергоефективності С.Савчук.
Як пояснив С.Савчук, найбільший ефект на комунальні платіжки дає комплексна термомодернізація будинку. Чимало ОСББ, які наважалися на це, вдвічі і навіть втричі зменшили рахунки за опалення.
 
Нагадаємо, що з початку дії програми «теплих кредитів» її учасниками стали понад 330 тис. родин, які залучили на енергоефективні заходи 4,5 млрд гривень.
 
 
УРЯДОВА ПРОГРАМА  «ТЕПЛИХ» КРЕДИТІВ У 2017 РОЦІ
12 липня Уряд виділив додатково 300 млн грн. на фінансування програми «теплих» кредитів у 2017 році. Незабаром, після підписання договорів про співпрацю з Держенергоефективності, державні банки – ОщадбанкУкргазбанкУкрексімбанк, а відтепер ще і Приватбанк поновлять видачу «теплих» кредитів як для ОСББ/ЖБК так і для фізичних осіб.
Відшкодування, яке надається учасникам Урядової програми, становить:
  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.
Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.
Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.
Перелік енергоефективного обладнання/матеріалів, на які надається державна компенсація, лишається незмінним. Ознайомитися із ним можна за наступним посиланням:
Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за тел.: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mail: energoefect@saee.gov.ua,energoefect2@saee.gov.uaenergoefect3@saee.gov.ua.
Також, наголошуємо, що в 2017 році продовжують діяти місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів, за якими надається додаткова компенсація (з місцевих бюджетів) по тілу або відсотках за «теплими» кредитами. На сьогодні працює 206 таких програм різного рівня в усіх регіонах України.
Детальну інформацію про додаткову місцеву підтримку можна знайти на Інтерактивній карті місцевих програм здешевлення «теплих» кредитів: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.
Консультацію щодо впровадження енергоефективних заходів можна отримати за телефоном безкоштовної «гарячої» лінії0-800-210-611 за підтримки Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» спільно з Держенергоефективності та КМДА.

ЯК ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ?
Для участі у програмі та отримання відшкодування необхідно здійснити наступні кроки:
1.     Особа або ОСББ приймає рішення про впровадження енергоефективних заходів, звертається до уповноваженого банку та надає необхідний пакет документів для отримання кредиту на придбання енергоефективного обладнання чи матеріалів (перелік документів визначається банком).
2.     Отримує кредитні кошти.
3.     Надає банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо. Таким чином, позичальник має підтвердити цільове використання кредитних коштів.
Якщо позичальник – субсидіант, то обов’язковим є подання копій документів (повідомлень або довідок тощо), що підтверджують призначення фізичній особі субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
4.     Банк щомісячно формує та подає до Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.
5.     Протягом 5 днів Держенергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам.
Загалом процес відшкодування займає  до 2 місяців.
 
Всі новини