ЗНО 2018. Що потрібно знати?

Традиційно у 2018 році випускники старшої школи закладів загальної середньої освіти складатимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з трьох предметів: перший обов’язковий -  українська мова і література,  другий на вибір  математика або історія України, третій – історія України, математика, англійська мова, іспанська, французька, німецька мови, біологія, географія, фізика або хімія. Випускник має право обрати не більше як чотири навчальних предмети для проходження ЗНО.
Цьогоріч реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання буде тривати з 06 лютого до 19 березня 2018 року. 
 Графік проведення ЗНО:
 • математика 22.05.2018
 • українська мова і література 24.05.2018
 • іспанська мова 29.05.2018
 • німецька мова 29.05.2018
 • французька мова 29.05.2018
 • англійська мова 01.06.2018
 • біологія 04.06.2018
 • історія України 06.06.2018
 • географія 08.06.2018
 • фізика 11.06.2018
 • хімія 13.06.2018
Оголошення результатів ЗНО та ДПА:
До 15.06.2018р. – математика, українська мова і література, іноземні мови,  біологія.
До 21.06.2018 – історія України, географія, фізика, хімія.  
Зміст тестів відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».
У 2018 році для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з англійської, іспанської, німецької та французької мов буде використано тести двох рівнів складності: рівня В1 і рівня В2. Новацією цих тестів буде також частина «Розуміння мови на слух», яка передбачатиме прослуховування звукових фрагментів і виконання завдань до них.
Випускники старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів 2018 року, які бажають зарахувати результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови як оцінку за державну підсумкову атестацію та вивчали цю мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест рівня В2.
Варто також наголосити на тому, що Внесено зміни до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. Порядком передбачається, що учні (слухачі, студенти закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, які в поточному навчальному році здобувають повну загальну середню освіту та складають ДПА у формі ЗНО, подають комплект реєстраційних документів до закладів освіти, в яких вони навчаються.
Керівники закладів освіти після отримання реєстраційних документів своїх учнів мають сформувати список осіб, які проходитимуть ДПА у формі ЗНО.
Список осіб та комплекти документів в установлені строки керівники закладів надсилають до відповідного регіонального центру або передають нарочно.
Таким учням сертифікати ЗНО в індивідуальних конвертах буде надіслано за адресою закладу освіти, де вони навчаються.
Випускникам минулих років та особам, які не проходять державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього оцінювання сертифікати буде надіслано за адресою, зазначеною під час реєстрації.
Окрім цього, вилучено норму щодо можливості подання копії свідоцтва про народження замість копії паспорта громадянина України для реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні особами, яким станом на 1 вересня року не виповнилося 16 років, що передує року їх участі в зовнішньому незалежному оцінюванні. Зміни відбулися відповідно до вимог чинного законодавства (паспорт громадянина України має бути отриманий особою, яка досягла 14-річного віку).
Ще однією новацією є те, що особи, які мають складати ДПА у формі ЗНО, але через поважні причини не змогли зареєструватися в основний період реєстрації, зможуть зареєструватися для участі в додатковій сесії ЗНО, яка проходитиме з 2 по 11 липня 2018 року, в додатковий період (3-21 травня). Такі особи можуть обрати лише ті предмети, результат яких їм буде зарахований як оцінка ДПА.
 
Головний спеціаліст відділу освіти      В.В. Кравчук
 
Всі новини